ATP Antwerpia: David Goffin i Jo-Wilfried Tsonga pewnym krokiem w ćwierćfinale, kontuzja Ivo Karlovicia

David Goffin i Jo-Wilfried Tsonga bez straty seta awansowali do ćwierćfinału zawodów ATP World Tour 250 w Antwerpii. Kontuzji nabawił się natomiast Ivo Karlović, który nie ukończył meczu ze Stefanosem Tsitsipasem.
Karolina Konstańczak
PAP/EPA / KIMIMASA MAYAMA / Na zdjęciu: David Goffin

Zapraszamy na TYPER.WP.PL! Wejdź i stwórz własną ligę!
David Goffin w Antwerpii nie miał tylu kłopotów z pokonaniem Francesa Tiafoe, co sezon temu w Indian Wells. Wówczas obronił dwa meczbole. Tym razem zwyciężył 7:6(1), 6:2 i odebrał Amerykaninowi nadzieje na pierwszy w karierze ćwierćfinał zawodów ATP.

Kolejnym rywalem ubiegłorocznego półfinalisty tego turnieju będzie kwalifikant Stefanos Tsitsipas. Reprezentant Grecji awansował do tego etapu po kreczu Ivo Karlovicia, który w końcówce drugiego seta upadł i doznał kontuzji lewej kostki. Dla 19-latka to pierwszy ćwierćfinał ATP w karierze.

Rozstawiony z numerem drugim Jo-Wilfried Tsonga po raz ósmy w tym sezonie awansował przynajmniej do ćwierćfinału. Francuz pokonał w czwartek Kenny'ego de Scheppera 6:4, 6:3. Na jego drodze stanie teraz kolejny rodak, Julien Benneteau, z którym rywalizował po raz ostatni w 2014 roku.

Diego Schwartzman, ubiegłoroczny finalista tych zawodów, okazał się lepszy od Ernesto Escobedo. Argentyńczyk zwyciężył 6:3, 7:6(5), mimo że w drugim secie przegrywał 3:5 i musiał bronić dwóch setboli. Jego kolejnym rywalem będzie David Ferrer. Hiszpan potrzebował dwóch godzin i 29 minut, aby pokonać Steve'a Darcisa. Mógł to zrobić w dwóch setach, gdyż prowadził 7:5 i 5:4 z przewagą przełamania, jednak finalnie triumfował 7:5, 5:7, 6:3.