ATP Sztokholm: Juan Martin del Potro i Grigor Dimitrow bez strat w półfinale. Fabio Fognini znów obronił meczbole

Broniący tytułu Juan Martin del Potro w dwóch setach pokonał Yuichiego Sugitę w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP World Tour 250 w Sztokholmie. Do półfinału awansował także najwyżej rozstawiony Grigor Dimitrow.

Marcin Motyka
Juan Martin del Potro PAP/EPA / WU HONG / Na zdjęciu: Juan Martin del Potro

Juan Martin del Potro wykonał kolejny krok w kierunku obrony tytułu w turnieju ATP w Sztokholmie. Argentyńczyk, który w ubiegłym sezonie w stolicy Szwecji zdobył pierwsze mistrzostwo po ponad 3,5 roku, w tegorocznej edycji zameldował się już w półfinale. W piątkowym ćwierćfinale tenisista z Tandil zaserwował dziewięć asów, wykorzystał trzy z pięciu piłek na przełamanie i w półtorej godziny pokonał 6:2, 7:6(6) Yuichiego Sugitę.

O finał Delpo zagra z Fernando Verdasco, z którym w głównym cyklu ma bilans 2-1, ale po raz ostatni zmierzył się z Hiszpanem w marcu 2012 roku. Rozstawiony z numerem ósmym Verdasco w ostatnim meczu piątego dnia zawodów po dwóch rozgrywkach tie breakowych wyeliminował Kevina Andersona, finalistę niedawnego US Open. Dla madrytczyka to drugi w tym sezonie półfinał w Szwecji. W lipcu dotarł do najlepszej "czwórki" w Bastad.

Grigor Dimitrow, pogromca Jerzego Janowicza z II rundy, ćwierćfinałowy pojedynek także zakończył bez straty seta. Pokonał 6:3, 6:4 Mischę Zvereva, zachwycając dyspozycją serwisową. W ciągu 73 minut gry najwyżej rozstawiony Bułgar posłał cztery asy, ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem oraz zdobył 40 z 48 rozegranych punktów przy własnym podaniu.

- Zawsze miło jest wygrać mecz bez straty seta. Cieszę się, że mi się to udało. Wiedziałem, że to nie będzie łatwy pojedynek. Ale zagrałem dobrze i przez cały mecz utrzymywałem wysoką intensywność - powiedział Dimitrow, mistrz Intrum Stockholm Open z sezonu 2013, który w półfinale stanie naprzeciw Fabio Fogniniego.

Włoch zasłużył na miano największego wojownika tegorocznej edycji sztokholmskich zawodów. W II rundzie obronił meczbola w starciu z Eliasem Ymerem, natomiast w piątkowym ćwierćfinale z Jackiem Sockiem oddalił aż dwie piłki meczowe i po prawie trzygodzinnej walce wygrał z Amerykaninem 6:7(3), 7:6(2), 7:5.

Intrum Stockholm Open, Sztokholm (Szwecja)