ATP Paryż: Jack Sock pokonał Fernando Verdasco i zachował szansę na Londyn. Trwa piękny sen Juliena Benneteau

Walczący o awans do Finałów ATP World Tour Jack Sock w trzech setach pokonał Fernando Verdasco w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Paryżu. W półfinale zagra też Julien Benneteau.

Marcin Motyka
Jack Sock PAP/EPA / CHRISTOPHE PETIT TESSON / Na zdjęciu: Jack Sock

Coś, co przed tygodniem wydawało się niemożliwe, staje się coraz bardziej realne. Jack Sock jest coraz bliżej kwalifikacji do Finałów ATP World Tour. W czwartek wywalczył awans do półfinału turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu. W nocnym meczu 1/4 finału, zakończonym 47 minut po północy, rozstawiony z numerem 16. Amerykanin w trzech setach pokonał Fernando Verdasco i aby znaleźć się w londyńskiej imprezie, musi wygrać jeszcze dwa pojedynki.

Początkowo czwartkowy mecz nie układał się po myśli Socka. Amerykanin stracił trzy pierwsze gemy i choć odrobił stratę, przegrał inauguracyjną partię po rozgrywce tie breakowej. Dwa kolejne sety były jednak rozgrywane pod dyktando tenisisty z Nebraski. Drugą odsłonę wygrał 6:2, w trzeciej objął prowadzenie 3:0 po tym, jak Verdasco oddał podanie podwójnym błędem serwisowym, by ostatecznie zwyciężyć 6:3, kończąc spotkanie za piątym meczbolem.

Aby wywalczyć bilet do Londynu, Sock musi zdobyć tytuł w Rolex Paris Masters. Teraz czeka go pojedynek półfinałowy z Julienem Benneteau, któremu uległ przed trzema latu w Szanghaju. Francuz jest rewelacją tegorocznej edycji zmagań w hali Bercy. W 1/4 finału niespodziewanie pokonał 7:6(5), 7:5 oznaczonego numerem trzecim Marina Cilicia.

- Uważam, że to jedno z największych zwycięstw w mojej karierze - mówił 35-letni Benneteau. - Sądzę, że rozegrałem świetny pojedynek. To dla mnie wspaniały dzień. Dawno nie czułem tak ogromnych emocji. Muszę podziękować publiczności, która była fantastyczna i stworzyła niezwykłą atmosferę - dodał Francuz, który drugi raz w karierze (poprzednio w 2014 roku w Cincinnati) znalazł się w półfinale turnieju rangi ATP Masters 1000.

Pokonując aktualnie piątego w rankingu Cilicia, Benneteau odniósł największe zwycięstwo od sierpnia 2014 roku, gdy w Cincinnati ograł wówczas czwartego na świecie Stana Wawrinkę. Stał się również pierwszym od pięciu lat francuskim półfinalistą Rolex Paris Masters oraz także pierwszym od 2012 roku posiadaczem dzikiej karty, który wystąpi w 1/2 finału imprezy w hali Bercy.