Challenger Kobe: Hubert Hurkacz zwycięża także w Japonii. W czwartek powalczy o ćwierćfinał

Hubert Hurkacz przeniósł się z Chin do Japonii i nie przestaje wygrywać. W środowym meczu I rundy halowego turnieju ATP Challenger Tour na kortach twardych w Kobe Polak pokonał Austriaka Lucasa Miedlera.

Rafał Smoliński
Hubert Hurkacz WP SportoweFakty / Karolina Konstańczak / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Najpierw ćwierćfinały w niemieckim Ismaningu i chińskim Suzhou, a w zeszłym tygodniu premierowy w karierze finał w Shenzhen. Tenisista z Wrocławia punktuje w ostatnim czasie i pnie się w światowym rankingu. Jeśli wygra w Kobe jeszcze jeden mecz, to zbliży się do debiutu w Top 250. Będzie także bliżej wywalczenia miejsca w eliminacjach do Australian Open 2018.

Hubert Hurkacz (ATP 262) gra w głównej drabince zawodów Hyogo Noah Challenger dzięki tzw. specjalnej przepustce (special exempt). Świetny wynik osiągnięty w Shenzhen został nagrodzony i Polak nie musiał występować w Japonii w kwalifikacjach. Nasz reprezentant zmierzył się w środę z tenisistą, który udanie przeszedł przez eliminacje.

Notowany obecnie na 327. miejscu Lucas Miedler dwukrotnie odrobił w pierwszym secie stratę przełamania. Końcówka należała jednak do Hurkacza, który wygrał od stanu 3:4 trzy kolejne gemy. W drugiej odsłonie Polak nie dał sobie odebrać serwisu, a decydujący cios zadał w dziewiątym gemie. Po 79 minutach zwyciężył 6:4, 6:4.

Hurkacz wywalczył w Kobe sześć punktów do rankingu ATP. W czwartkowym pojedynku o ćwierćfinał jego przeciwnikiem będzie rozstawiony z "szóstką" Australijczyk Akira Santillan (ATP 147).