Finały ATP World Tour: Ryan Harrison i Michael Venus z kompletem zwycięstw w fazie grupowej

Amerykanin Ryan Harrison i Nowozelandczyk Michael Venus pokonali 6:3, 7:6(5) Holendra Jeana-Juliena Rojera i Rumuna Horię Tecau w fazie grupowej Finałów ATP World Tour w Londynie.

Ryan Harrison i Michael Venus już wcześniej zapewnili sobie awans do półfinału, a Jean-Julien Rojera i Horia Tecau nie mieli już szans na wyjście z grupy. W czwartkowy wieczór Amerykanin i Nowozelandczyk pokonali Holendra i Rumuna 6:3, 7:5 i pozostają w imprezie niepokonani.

W I secie Rojer i Tecau wykorzystali break pointa na 3:2, ale przegrali cztery kolejne gemy. W II partii przełamań nie było. W tie breaku Harrison i Venus od 3-5 zdobyli cztery punkty z rzędu.

W trwającym 74 minuty spotkaniu Rojer i Tecau popełnili sześć podwójnych błędów i zdobyli tylko osiem z 21 punktów przy swoim drugim podaniu. Harrison i Venus obronili trzy z czterech break pointów, a sami dwa razy przełamali rywali.

Amerykanin i Nowozelandczyk do półfinału awansowali z kompletem zwycięstw w Grupie Eltingh/Haarhuis. Drugie miejsce zajęli Henri Kontinen i John Peers. Obie pary w tym roku zdobyły po jednym wielkoszlemowym tytule. Fin i Australijczyk triumfowali w Australian Open. Harrison i Venus wygrali Rolanda Garrosa.

Finały ATP World Tour, Londyn (Wielka Brytania)
Tour Championships, kort twardy w hali, pula nagród 8 mln dolarów
czwartek, 16 listopada

Grupa B (Jacco Eltingh, Paul Haarhuis)

Ryan Harrison (USA, 8) / Michael Venus (Nowa Zelandia, 8) - Jean-Julien Rojer (Holandia, 3) / Horia Tecau (Rumunia, 3) 6:3, 7:6(5)