WTA Auckland: pogromczyni Magdaleny Fręch na drodze Agnieszki Radwańskiej

W ćwierćfinale turnieju WTA International w Auckland Agnieszka Radwańska zmierzy się Sachią Vickery. Amerykanka w kwalifikacjach pokonała Magdalenę Fręch.

Agnieszka Radwańska Getty Images / Anthony Au-Yeung / Na zdjęciu: Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska 2018 rok rozpoczęła od dwóch meczów z leworęcznymi tenisistkami. W I rundzie ASB Classic w Auckland pokonała w trzech setach Brazylijkę Beatriz Haddad Maię. W środę Polka rozprawiła się z Amerykanką Taylor Townsend.

- Było sporo wzlotów i upadków, dużo przełamań, ale sadzę, że był to bardzo dobry mecz. Taylor popisała się w pewnych momentach niesamowitymi uderzeniami. Potrafi być trudną rywalką i kilka razy mnie zaskoczyła. Z każdego narożnika kortu jest w stanie posłać kątowe zagranie - powiedziała krakowianka po meczu z Townsend.

W ćwierćfinale Radwańska spotka się z Sachią Vickery. W Auckland Amerykanka pokonała pięć tenisistek bez straty seta. W eliminacjach odprawiła Magdalenę Fręch, a w I rundzie turnieju głównego pokonała obrończynię tytułu Lauren Davis. Tenisistka z Miramar w Nowej Zelandii gra po raz trzeci. W 2014 i 2016 roku nie przeszła kwalifikacji.

Vickery debiut w głównym cyklu zanotowała w 2013 roku w US Open. W I rundzie pokonała Chorwatkę Mirjanę Lucić-Baroni, a następnie przegrała z Izraelką Julią Glushko. Drugi mecz w wielkoszlemowej imprezie wygrała również w Nowym Jorku, w ubiegłym sezonie. Okazała się lepsza od Rosjanki Natalii Wichliancewej, a w II rundzie uległa po trzysetowym boju Sofii Kenin. Pierwszy ćwierćfinał Amerykanka osiągnęła w Stanfordzie (2014), a kolejne w Nottingham (2015), Bogocie (2016) i Quebec City (2017). Najwyżej w rankingu była na 108. miejscu.

W czwartek Vickery wystąpi w kolejnym ćwierćfinale. Amerykanka po raz pierwszy zmierzy się z Radwańską. Mecz odbędzie się jako trzeci w kolejności od godz. 0:30 czasu polskiego.