ATP Pune: Marin Cilić i Kevin Anderson bez strat na inaugurację. Benoit Paire obronił pięć meczboli

Marin Cilić w dwóch setach pokonał Ramkumara Ramanathana w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour 250 w Pune. Do ćwierćfinału awansowali też Kevin Anderson i Benoit Paire, który obronił aż pięć meczboli.

Marcin Motyka
Marin Cilić Getty Images / Naomi Baker / Na zdjęciu: Marin Cilić
Na ten mecz sympatycy tenisa w Indiach czekali z zaciekawieniem. W pojedynku II rundy turnieju ATP w Pune Marin Cilić, najwyżej rozstawiony uczestnik imprezy, zmierzył się z reprezentantem gospodarzy Ramkumarem Ramanathanem. Chorwat był zdecydowanym faworytem, ale musiał się mieć na baczności. Hindus to bowiem tenisista nieobliczalny. W środę znów to udowodnił. Wiele razy szaleńczo atakował przy siatce, starał się też skracać wymiany, ale Cilić zachował spokój i zwyciężył 6:4, 6:3.

Cilić, który w środę zapisał na swoim koncie osiem asów i trzy przełamania, w ćwierćfinale stanie naprzeciw Pierre'a-Huguesa Herberta. Francuz w 1/8 finału wyeliminował innego reprezentanta gospodarzy, Yukiego Bhambriego.

Awansował też drugi najwyżej rozstawiony tenisista w Tata Open Maharashtra, Kevin Anderson. Mecz Afrykanera z Thiago Monteiro nie został dokończony. Brazylijczyk odczuwał dolegliwości związane z kontuzją stawu skokowego, której doznał we wtorek, i skreczował w połowie drugiego seta. Anderson w 1/4 finału zagra z Michaiłem Kukuszkinem. Kazach pokonał 7:5, 7:6(5) Laslo Djere.

W turnieju nie ma już natomiast "trójki", Roberto Bautisty. Hiszpan uległ 3:6, 6:7(5) Gillesowi Simonowi, przegrywając z Francuzem po raz piąty w szóstej konfrontacji. Kolejnym rywalem Simona będzie Ricardo Ojeda, który wygrał pojedynek kwalifikantów z Ilją Iwaszką i pierwszy raz w karierze zameldował się w ćwierćfinale imprezy głównego cyklu.

Niesamowity przebieg miało spotkanie Benoita Paire'a z Martonem Fucsovicsem. Po trzech godzinach i dwóch minutach zaciekłej walki Francuz wygrał 6:4, 6:7(4), 7:6(4), broniąc aż pięciu piłek meczowych (trzech w dziesiątym gemie trzeciego seta i dwóch kolejnych w tie breaku). O półfinał Paire zmierzy się z Robinem Haase, który także ma za sobą trudną przeprawę. Pokonał Nicolasa Jarry'ego 3:6, 7:6(5), 7:5.