WTA Shenzhen: Simona Halep zdobyła tytuł pod dachem, Rumunka i Katerina Siniakova odkurzyły historię

Simona Halep zdobyła w sobotę 16. tytuł singlowy w karierze. Rumunka pokonała pod dachem Katerinę Siniakovą 6:1, 2:6, 6:0.

Karolina Konstańczak
Simona Halep Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Simona Halep
Simona Halep i Katerina Siniakova, finalistki turnieju WTA International w Shenzhen, miały rozegrać swój mecz na korcie centralnym, jednak z powodu złych warunków atmosferycznych musiały rywalizować w hali. Organizatorzy zdecydowali się przenieść pod dach również spotkanie gry podwójnej.

Na korcie w hali, gdzie nie było kamer, Halep pokonała Katerinę Siniakovą 6:1, 2:6, 6:0 w godzinę i 13 minut. W pierwszym secie Rumunka bardzo szybko uzyskała przełamanie, ponieważ Czeszka w czwartym gemie dwukrotnie posłała piłkę na aut, a przy break poincie dla rywalki popełniła podwójny błąd. Liderka rankingu nie miała problemów w tej partii i błyskawicznie ją zamknęła.

W drugiej odsłonie Siniakova znacznie lepiej podawała i mimo że nie utrzymała prowadzenia 3:1, chwilę później znów przełamała Halep, wygrywając m.in. fantastyczną wymianę. Obrończyni tytułu poszła za ciosem i zapisała na swoim koncie drugiego seta.

Halep bardzo mocno rozpoczęła trzecią partię, natomiast w poczynania Siniakovej wkradły się nerwy. Sfrustrowana Czeszka popełniła podwójny błąd i pozwoliła rywalce na objęcie prowadzenia 3:0 z przewagą przełamania. Liderka rankingu ze stylem zakończyła finałowy mecz w Shenzhen, nie tracąc w ostatnim secie ani jednego gema.

Rumunka zdobyła 16. tytuł w karierze. Po raz pierwszy od Wimbledonu 2016 liderka rankingu wygrała zawody singlowe.

Warto dodać, że Halep, w parze z Iriną-Camelią Begu, i Siniakova, w duecie z Barborą Krejcikovą, zagrały przeciwko sobie w finale gry podwójnej. Po raz pierwszy od lutego 2009 roku (Bogota) finalistki gry pojedynczej turnieju WTA spotkały się ze sobą w decydującym meczu deblowym. Ostatnie dokonały tego Hiszpanka Maria Jose Martinez Sanchez i Argentynka Gisela Dulko. Po tytuł w Shenzhen sięgnęły Halep i Begu, które zwyciężyły najwyżej rozstawione Czeszki 1:6, 6:1, 10-8.

Shenzhen Open, Shenzhen (Chiny)
WTA International, kort twardy, pula nagród 750 tys. dolarów
sobota, 6 stycznia

finał gry pojedynczej:

Simona Halep (Rumunia, 1) - Katerina Siniakova (Czechy, 6) 6:1, 2:6, 6:0

finał gry podwójnej:

Simona Halep (Rumunia) / Irina-Camelia Begu (Rumunia) - Katerina Siniakova (Czechy, 1) / Barbora Krejcikowa (Czechy, 1) 1:6, 6:1, 10-8

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Simona Halep wygra w 2018 roku turniej wielkoszlemowy?