Australian Open: Dominic Thiem powrócił ze stanu 0-2 w setach. Amerykanie znów w odwrocie

Dominic Thiem przegrywał 0-2 w setach, ale w pięciu partiach pokonał Denisa Kudlę w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych wielkoszlemowego Australian Open 2018. Sam Querrey niespodziewanie uległ Martonowi Fucsovciscowi.

Marcin Motyka
Dominic Thiem Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Dominic Thiem

Specyfika rywalizacji w turniejach wielkoszlemowych polega na tym, że pojedynki są rozgrywane w formule do trzech wygranych setów. A sposób punktacji sprawia, że nawet prowadzenie 2-0 nie daje gwarancji zwycięstwa. W czwartek przekonał się o tym Denis Kudla. W rozgrywanym w potwornym upale (temperatura przekraczała 35 stopni Celsjusza) pojedynku II rundy Australian Open 2018 amerykański kwalifikant prowadził 2-0 w setach z rozstawionym z numerem piątym Dominikiem Thiemem, ale faworyzowany Austriak zdołał odwrócić losy spotkania i zwyciężył 6:7(6), 3:6, 6:3, 6:2, 6:3.

Mecz trwał trzy godziny i 48 minut. W tym czasie Thiem zaserwował 21 asów, uzyskał osiem przełamań i posłał 57 zagrań kończących. Dla Austriaka to drugi w karierze udany powrót ze stanu 0-2 w setach. Poprzednio dokonał tego w US Open 2014, ogrywając 4:6, 3:6, 6:4, 6:3, 6:3 Ernestsa Gulbisa. Dzięki zwycięstwu tenisista z Wiener-Neustadt pozostaje w grze o pierwszy w karierze ćwierćfinał w Melbourne.

Australian Open 2018 nie jest udanym turniejem dla Amerykanów. W czwartek z Melbourne pożegnał się kolejny wysoko notowany tenisista z tego kraju, Sam Querrey. Oznaczony numerem 13. 30-latek z San Francisco w czterech setach przegrał z Martonem Fucsovicsem. Tym samym Węgier pierwszy raz w karierze dotarł do 1/16 finału imprezy wielkoszlemowej.

Los Kudli i Querreya podzielił także Tim Smyczek. Posiadacz dzikiej karty przegrał w trzech setach z rozstawionym z numerem 21. leworęcznym Albertem Ramosem. Hiszpan w czwartek znakomicie serwował - posłał sześć asów, po trafionym pierwszym podaniu zdobył 92 proc. rozegranych punktów i ani razu nie dał się przełamać.

Również po raz pierwszy w III rundzie Wielkiego Szlema zaprezentuje się Nicolas Kicker. Argentyńczyk pokonał 6:2, 7:5, 1:6, 7:5 Lukasa Lacko, pogromcę Milosa Raonicia z I rundy.