Australian Open: Madison Keys łatwo pokonała Caroline Garcię. Drugi ćwierćfinał Amerykanki w Melbourne

Amerykanka Madison Keys pokonała Francuzkę Caroline Garcię i awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego Australian Open na kortach twardych w Melbourne.

Madison Keys Getty Images / Mark Kolbe / Na zdjęciu: Madison Keys
W drodze do ćwierćfinału Australian Open 2018 Madison Keys (WTA 20) nie straciła seta. W poniedziałek Amerykanka wygrała 6:3, 6:2 z Caroline Garcią (WTA 8). Francuzka w poprzednich rundach stoczyła trzysetowe batalie z Czeszką Marketą Vondrousovą i Białorusinką Alaksandrą Sasnowicz.

Garcia mecz rozpoczęła od przełamania, po czym przegrała pięć gemów z rzędu. Przy stanie 5:3 Keys utrzymała podanie do zera i I set dobiegł końca. W II partii Amerykanka odskoczyła na 4:0 i kontrolowała przebieg wydarzeń na korcie. Przy 6:2 wróciła z 15-30 i wykorzystała drugą piłkę meczową.

W ciągu 68 minut Keys zaserwowała dziewięć asów i zdobyła 29 z 37 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z ośmiu break pointów. Amerykance zanotowano 32 kończące uderzenia, a Garcia miała ich dziewięć. Keys wyszła na prowadzenie 2-1 w bilansie meczów z Francuzką.

Amerykanka po raz drugi zagra w ćwierćfinale Australian Open. W 2015 roku dopiero w półfinale przegrała z Venus Williams. W ubiegłym sezonie Keys doszła do finału US Open, w którym uległa Sloane Stephens. Garcia po raz pierwszy doszła do IV rundy w Melbourne. Jej najlepszy wielkoszlemowy rezultat to ćwierćfinał Rolanda Garrosa 2017.

Keys nie wystąpiła w ubiegłorocznym Australian Open. Amerykanka przeszła operację nadgarstka. W 2017 roku (na korty wróciła w marcu) miała znakomite lato w USA. Zdobyła tytuł w Stanfordzie i zaliczyła finał US Open. Garcia dzięki fenomenalnej końcówce sezonu (tytuły w Wuhan i Pekinie) zadebiutowała w Top 10 rankingu i po raz pierwszy zagrała w Mistrzostwach WTA w singlu.

Kolejną rywalką Keys będzie Andżelika Kerber, z którą ma bilans meczów 1-6.