WTA Petersburg: Wiera Zwonariowa postraszyła Jelenę Ostapenko. Efektowne otwarcie Petry Kvitovej

Łotyszka Jelena Ostapenko pokonała Rosjankę Wierę Zwonariową i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Premier rozgrywanego w Petersburgu.

Jelena Ostapenko Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Jelena Ostapenko
W II rundzie turnieju w Petersburgu doszło do starcia mistrzyni Rolanda Garrosa 2017 Jeleny Ostapenko (WTA 6) z Wierą Zwonariową (WTA 197), finalistką Wimbledonu i US Open 2010. W I secie Łotyszka była w sporych opałach. Przegrywała 1:4 i 3:5, by ostatecznie pokonać Rosjankę 7:6(6), 6:3.

W trwającym 99 minut spotkaniu Ostapenko zaserwowała pięć asów. Cztery razy straciła podanie, a sama wykorzystała sześć z 10 break pointów. W ubiegłym sezonie Łotyszka w Petersburgu zdobyła tytuł w deblu (z Alicją Rosolską), a w singlu w 2016 i 2017 roku odpadła w I rundzie.

Daria Kasatkina (WTA 23) wygrała 6:2, 6:1 z Alize Cornet (WTA 38). W trwającym 78 minut meczu było dziewięć przełamań, z czego siedem dla reprezentantki gospodarzy. W 2016 roku Rosjanka doszła w Petersburgu do półfinału.

Efektownie turniej rozpoczęła Petra Kvitova (WTA 29), która rozbiła 6:2, 6:0 Jelenę Wiesninę (WTA 21). W ciągu 69 minut Czeszka posłała pięć asów, zgarnęła 18 z 24 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie pięć z 13 okazji. W II rundzie dwukrotna mistrzyni Wimbledonu zmierzy się z Iriną-Camelią Begu. Na zwyciężczynię tego meczu w ćwierćfinale czeka już Ostapenko.

W starciu reprezentantek gospodarzy, Jekaterina Makarowa (WTA 35) pokonała 6:4, 6:4 Anastazję Pawluczenkową (WTA 22). Niżej notowana Rosjanka wykorzystała cztery z 11 break pointów. Było to dziesiąte spotkanie obu tenisistek. Bilans to teraz 6-4 dla Pawluczenkowej.

St. Petersburg Ladies Trophy, Petersburg (Rosja)