WTA Doha: Karolina Woźniacka w półfinale po wielkiej bitwie z Andżeliką Kerber. Petra Kvitova kolejną rywalką Dunki

Dunka Karolina Woźniacka pokonała po trzysetowej batalii Niemkę Andżelikę Kerber i awansowała do półfinału turnieju WTA Premier 5 w Dosze.

Karolina Woźniacka Getty Images / Michael Dodge / Na zdjęciu: Karolina Woźniacka
W półfinale Qatar Total Open doszło do starcia dwóch najlepszych tenisistek otwarcia sezonu. W styczniu Karolina Woźniacka triumfowała w Australian Open i po sześciu latach ponownie została liderką rankingu. Andżelika Kerber (WTA 9) zwyciężyła w Sydney, a w Melbourne doszła do półfinału, dzięki czemu wróciła do Top 10. W piątek w Dosze obie tenisistki stoczyły wielką bitwę. Dunka wygrała 7:6(4), 1:6, 6:3.

W I secie Woźniacka wróciła z 3:5. W II partii Dunka była całkowicie bezradna (zdobyła w niej tylko 11 punktów). W decydującej odsłonie Kerber prowadziła 1:0 i 40-0, ale oddała podanie i pozwoliła rywalce powstać z kolan. Decydujący cios liderka rankingu zadała w ósmym gemie, gdy przełamała Niemkę. Po chwili zakończyła mecz serwisem.

W ciągu dwóch godzin i 20 minut Woźniacka zaserwowała siedem asów. Zdobyła o cztery punkty mniej od rywalki (107-111), ale to efekt gładko przegranego II seta. Dunce naliczono 46 kończących uderzeń przy 29 niewymuszonych błędach. Kerber miała 37 piłek wygranych bezpośrednio i 30 pomyłek. Woźniacka poprawiła na 7-8 bilans meczów z Niemką.

Ostatni ćwierćfinał zakończył się kreczem Julii Görges (WTA 10) przy prowadzeniu Petry Kvitovej (WTA 21) 6:4, 2:1 po 47 minutach. Niemka nie kontynuowała gry z powodu kontuzji lewego biodra. Czeszka jest niepokonana od 11 meczów.

W sobotę Woźniacka powalczy o trzeci finał w Qatar Total Open (2011, 2017). Kvitova po raz pierwszy zagra w półfinale imprezy. Czeszka zmierzy się z Dunką, z którą ma bilans meczów 8-5. Na zwyciężczynię tego meczu w finale czeka Garbine Muguruza, po tym jak wycofała się Simona Halep.