WTA Doha: trwa zwycięska seria Petry Kvitovej. Czeszka lepsza od Karoliny Woźniackiej

Czeszka Petra Kvitova pokonała Dunkę Karolinę Woźniacką po trzysetowej batalii w półfinale turnieju WTA Premier 5 w Dosze.

Petra Kvitova Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Petra Kvitova
Liderka rankingu Karolina Woźniacka nie zatrzymała Petry Kvitovej (WTA 21). Czeszka zwyciężyła 3:6, 7:6(3), 7:5 i jest niepokonana od 12 meczów. Dwukrotna mistrzyni Wimbledonu triumfowała w Petersburgu, zdobyła dwa punkty w spotkaniu ze Szwajcarią w Pucharze Federacji, a w Dosze w drodze do finału straciła dwa sety (z Agnieszką Radwańską i Woźniacką).

Woźniacka prowadziła 6:3, 3:1, ale nie awansowała do trzeciego finału w Dosze (2011, 2017). W II secie dwa razy serwowała po zwycięstwo, w dziewiątym i 11. gemie. W tie breaku Kvitova od 3-1 serią efektownych zagrań zdobyła sześć punktów. W III partii stratę podania odrobiła Dunka (z 4:5 na 5:5), ale końcówka należała do Czeszki.

W trwającym dwie godziny i 35 minut spotkaniu Kvitova posłała 50 kończących uderzeń przy 59 niewymuszonych błędów. Woźniackiej naliczono 14 piłek wygranych bezpośrednio i 30 pomyłek. Obie tenisistki uzyskały po sześć przełamań. Czeszka zdobyła o trzy punkty więcej (107-104).

Dla Woźniackiej był to drugi trzysetowy mecz w Dosze. W ćwierćfinale pokonała po znakomitym boju Andżelikę Kerber. Dunka miała znakomite otwarcie sezonu. W Auckland zaliczyła finał, a w Australian Open zdobyła pierwszy wielkoszlemowy tytuł. Dzięki temu, po sześciu latach, ponownie została liderką rankingu. Kvitova pod koniec stycznia była notowana na 29. miejscu, a w najbliższy poniedziałek ma szansę wrócić do Top 10. Tak się stanie jeśli zdobędzie w Dosze tytuł.

Kvitova podwyższyła na 9-5 bilans meczów z Woźniacką. Czeszka awansowała do 29. finału w głównym cyklu. W niedzielę zmierzy się z Garbine Muguruzą w starciu mistrzyń Wimbledonu. Będzie to ich piąte spotkanie. Do tej pory tylko raz zwyciężyła Hiszpanka, w fazie grupowej Mistrzostw WTA 2015. W Stuttgarcie i Pekinie (2016) oraz w US Open (2017) wygrała Kvitova.