WTA Dubaj: dobre otwarcie Johanny Konty. Kristina Mladenović pokonana przez Naomi Osakę

Brytyjka Johanna Konta pokonała Rosjankę Anastazję Pawluczenkową i awansowała do II rundy turnieju WTA Premier w Dubaju. Odpadła Francuzka Kristina Mladenović.

Johanna Konta Getty Images / Mark Kolbe / Na zdjęciu: Johanna Konta
Johanna Konta (WTA 12) w tym roku osiągnęła tylko jeden ćwierćfinał (Brisbane) i wypadła z Top 10 rankingu. W tym tygodniu Brytyjka bierze udział w turnieju w Dubaju. W I rundzie pokonała 7:6(2), 6:2 Anastazję Pawluczenkową (WTA 22). W I secie Brytyjka miała małe problemy (powrót z 2:4). W ciągu godziny i 43 minut naliczono jej 16 kończących uderzeń i 17 niewymuszonych błędów. Rosjanka miała 22 piłki wygrane bezpośrednio przy 40 pomyłkach (12 podwójnych). W II rundzie Konta zmierzy się z Darią Kasatkiną.

Kristina Mladenović (WTA 14) przegrała 2:6, 2:6 z Naomi Osaką (WTA 48). W trwającym 70 minut spotkaniu Francuzka popełniła pięć podwójnych błędów i zdobyła tylko sześć z 21 punktów przy swoim drugim podaniu. Japonka wykorzystała sześć z ośmiu break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Estonka Anett Kontaveit lub Australijka Samantha Stosur.

Jekaterina Makarowa (WTA 37) wróciła z 3:6, 3:5 i pokonała 3:6, 7:6(9), 6:3 Anastasiję Sevastovą (WTA 16). W II secie Rosjanka obroniła dwie piłki meczowe, po jednej w dziewiątym gemie i tie breaku. W trwającym dwie godziny i 26 minut meczu 29-latka z Moskwy popełniła 10 podwójnych błędów, ale też obroniła 10 z 14 break pointów. Sevastova zaserwowała 14 asów, z czego 10 w II secie.

Jelena Wiesnina (WTA 23) wygrała 6:4, 7:5 z Shuai Peng (WTA 32). W II secie Rosjanka wróciła ze stanu 0:2. W ciągu godziny i 41 minut tenisistka z Soczi zdobyła 32 z 41 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie cztery z siedmiu okazji. Kolejną rywalką Rosjanki będzie Łotyszka Jelena Ostapenko.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)
WTA Premier, kort twardy, pula nagród 2,623 mln dolarów
poniedziałek, 19 lutego

I runda gry pojedynczej:

Johanna Konta (Wielka Brytania, 7/WC) - Anastazja Pawluczenkowa (Rosja) 7:6(2), 6:2
Naomi Osaka (Japonia, WC) - Kristina Mladenović (Francja, 8) 6:2, 6:2
Jelena Wiesnina (Rosja) - Shuai Peng (Chiny) 6:4, 7:5
Jekaterina Makarowa (Rosja) - Anastasija Sevastova (Łotwa) 3:6, 7:6(9), 6:3

wolne losy: Elina Switolina (Ukraina, 1); Garbine Muguruza (Hiszpania, 2); Karolina Pliskova (Czechy, 3); Jelena Ostapenko (Łotwa, 4/WC)

Kto awansuje do ćwierćfinału turnieju w Dubaju?