WTA Challenger Indian Wells: Magda Linette skruszyła opór Victorii Duval

Magda Linette pokonała Amerykankę Victorię Duval i awansowała do II rundy challengera WTA rozgrywanego na kortach twardych w Indian Wells.

Magda Linette Getty Images / Quinn Rooney / Na zdjęciu: Magda Linette
W tym tygodniu w Kalifornii odbywa się challenger WTA, w którym z numerem pierwszym została rozstawiona Magda Linette (WTA 56). Impreza rozgrywana jest w Indian Wells Tennis Garden, który w marcu tradycyjnie ugości prestiżowy BNP Paribas Open. Polka na początek pokonała 6:3, 4:6, 6:2 Victorię Duval (WTA 211).

Duval mecz rozpoczęła od przełamania do zera, ale Linette od razu stratę odrobiła. W siódmym gemie Polka odparła trzy break pointy, a w ósmym odebrała rywalce podanie. Przy 5:3 poznanianka od 30-40 zdobyła trzy punkty. Set dobiegł końca, gdy reprezentantka gospodarzy wyrzuciła forhend.

W II secie Linette wykorzystała break pointa na 1:0, ale w drugim i czwartym gemie oddała podanie. Duval nie podwyższyła na 4:1, bo podwójny błąd kosztował ją stratę serwisu. Seria przełamań trwała i Amerykanka prowadziła 5:3. Dziewiąty i 10. gem również padł łupem returnującej. Seta reprezentantka gospodarzy zakończyła głębokim zagraniem wymuszającym błąd.

Decydująca partia rozpoczęła się od obustronnych przełamań. Przy 2:2 Linette odebrała rywalce podanie, a następnie odparła break pointa i prowadziła 4:2. Poznanianka poszła za ciosem i podwyższyła na 5:2. Wynik meczu na 6:3, 4:6, 6:2 Polka ustaliła ostrym forhendem wymuszającym błąd.

W trwającym dwie godziny i sześć minut meczu Duval popełniła osiem podwójnych błędów i zdobyła tylko 10 z 31 punktów przy swoim drugim podaniu. Linette siedem razy dała się przełamać, a sama wykorzystała dziewięć z 12 break pointów.

Kolejną rywalką Polki będzie inna Amerykanka Danielle Collins (WTA 119), która w poniedziałek pokonała 6:1, 6:4 Rosjankę Wierę Zwonariową (WTA 159).

Oracle Challenger Series Indian Wells, Indian Wells (USA)