Cykl ITF: Iga Świątek nie powalczy o drugi tytuł w Egipcie. Maciej Smoła wygrał debla w Turcji

Iga Świątek przegrała w półfinale turnieju ITF na kortach twardych w Szarm el-Szejk i nie zagra w niedzielę o drugi z rzędu tytuł w egipskim kurorcie. Z deblowego trofeum cieszył się w sobotę startujący w tureckiej Antalyi Maciej Smoła.

Rafał Smoliński
Iga Świątek Agencja Gazeta / Kuba Atys / Na zdjęciu: Iga Świątek
16-letnia Iga Świątek (WTA 899) nie wykorzystała wielkiej szansy, aby wygrać 10. z rzędu singlowy mecz od powrotu na zawodowe korty. W sobotnim pojedynku z Berfu Cengiz (WTA 502) prowadziła już 6:3, 4:1, lecz nie zwieńczyła spotkania przy własnym serwisie w 10. gemie. Turczynka odrobiła stratę breaka i zwyciężyła w drugim secie po tie breaku. Z kolei w trzeciej odsłonie zapisała na swoje konto od stanu 1:3 pięć kolejnych gemów.

Świątek przegrała po dwóch godzinach i 24 minutach 6:3, 6:7(5), 3:6 i na dziewięciu stanęła jej seria wygranych meczów zapoczątkowana jeszcze w Tallinie, gdzie zadebiutowała w Pucharze Federacji. W sobotę Polka popełniła aż 18 podwójnych błędów i dała się przełamać sześciokrotnie. Tym razem wywalczyła w egipskim kurorcie cztery punkty do rankingu WTA. Zwycięska Cengiz, która w II rundzie odprawiła Paulinę Czarnik, legitymuje się teraz bilansem 3-0 w meczach z Polkami. O trzeci w karierze singlowy tytuł zagra w niedzielę z Białorusinką Julią Haciuką (WTA 645).

Z pierwszego deblowego trofeum w obecnym sezonie cieszył się w sobotę Maciej Smoła. Polak i Serb Nikola Cacić zwyciężyli holenderski duet Michiel de Krom i Ryan Nijboer 6:3, 6:4. To pierwszy tytuł naszego reprezentanta z zagranicznym partnerem. Wcześniej wygrywał on zawody ITF w parze z Bartoszem Sawickim, Piotrem Gadomskim, Błażejem Koniuszem, Karolem Drzewieckim i Michałem Dembkiem. W sumie uzbierał już 12 tytułów w grze podwójnej.

finał gry podwójnej:

Maciej Smoła (Polska, 1) / Nikola Cacić (Serbia, 1) - Michiel de Krom (Holandia) / Ryan Nijboer (Holandia) 6:3, 6:4

Czy Iga Świątek zakończy 2018 rok w Top 300?