WTA Indian Wells: Naomi Osaka poszła za ciosem. Japonka wyeliminowała Karolinę Pliskovą

Japonka Naomi Osaka pokonała Czeszkę Karolinę Pliskovą i awansowała do półfinału turnieju BNP Paribas Open rozgrywanego w Indian Wells.

Naomi Osaka Getty Images / Kevork Djansezian / Na zdjęciu: Naomi Osaka
W Indian Wells Naomi Osaka (WTA 44) radzi sobie znakomicie. W pięciu meczach straciła jednego seta, w IV rundzie z Marią Sakkari. Na swoim rozkładzie ma Marię Szarapową i Agnieszkę Radwańską. W ćwierćfinale Japonka wygrała 6:2, 6:3 z Karoliną Pliskovą (WTA 5).

W I secie Osaka uzyskała dwa przełamania, na 1:0 i 4:1. W II partii Japonka od 2:3 zdobyła cztery gemy z rzędu. W trwającym 78 minut spotkaniu dwa razy straciła podanie, a sama wykorzystała sześć z 10 break pointów. Pliskova wywalczyła tylko dziewięć z 29 punktów przy swoim drugim serwisie.

Czeszka w dwóch poprzednich sezonach doszła w Indian Wells do półfinału. W ćwierćfinale pokonała odpowiednio Darię Kasatkinę i Garbine Muguruzę. Tym razem Pliskova została zatrzymana przez rewelacyjną Osakę. Było to drugie spotkanie obu tenisistek. Poprzednie odbyło się w ubiegłym roku w Toronto. Japonka na początku III seta skreczowała z powodu problemów z mięśniami brzucha.

Osaka jako pierwsza w historii Japonka awansowała do półfinału turnieju rangi Premier Mandatory (Indian Wells, Miami, Madryt, Pekin). Kolejną jej rywalką będzie Simona Halep, z którą trzy razy przegrała, w tym w IV rundzie Australian Open 2018. Jeśli pokona Rumunkę zapewni sobie debiut w Top 30 rankingu.

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA)
WTA Premier Mandatory, kort twardy, pula nagród 8,648 mln dolarów
środa, 14 marca

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Naomi Osaka (Japonia) - Karolina Pliskova (Czechy, 5) 6:2, 6:3

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Kto awansuje do finału turnieju WTA w Indian Wells?