WTA Miami: Monica Puig ponownie lepsza od Samanthy Stosur. Garbine Muguruza jako pierwsza w III rundzie

Portorykanka Monika Puig pokonała Australijkę Samanthę Stosur w I rundzie turnieju WTA Premier Mandatory rozgrywanego w Miami.

Monica Puig Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Monica Puig
Monica Puig (WTA 82) i Samantha Stosur (WTA 45) spotkały się po raz drugi w 2018 roku. W Australian Open Portorykanka zwyciężyła w trzech setach. W Miami ponownie lepsza okazała się mistrzyni olimpijska, która tym razem zwyciężyła 6:3, 6:4. W ciągu 84 minut tenisistka mieszkająca w Miami zdobyła 27 z 35 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała trzy z ośmiu break pointów. Puig poprawiła na 3-4 bilans meczów ze Stosur i w II rundzie zmierzy się z Karoliną Woźniacką.

Aryna Sabalenka (WTA 60) wygrała 6:1, 6:4 z Madison Brengle (WTA 77). W trwającym 61 minut spotkaniu Białorusinka zamieniła na przełamanie pięć z ośmiu okazji. Kolejną jej rywalką będzie Petra Kvitova. Varvara Lepchenko (WTA 69) zwyciężyła 6:4, 5:7, 7:5 Viktoriję Golubić (WTA 107). Amerykanka prowadziła 6:4, 4:2, ale mogła odpaść z turnieju, bo w trzecim secie przegrywała 2:4. Przy 6:4, 5:7, 4:4 oddała podanie do zera, ale w trzech kolejnych gemach straciła tylko cztery punkty. Mecz trwał dwie godziny i 39 minut. Było w nim 23 przełamania, z czego 12 dla Lepchenko.

Do II rundy awansowały dwie Chorwatki. Petra Martić (WTA 40) prowadziła 6:1, 5:2 z Lauren Davis (WTA 122), aby ostatecznie wygrać 6:1, 7:5. Amerykanka popełniła 11 podwójnych błędów. Donna Vekić (WTA 55) pokonała 6:0, 7:5 Camilę Giorgi (WTA 62). W drugim secie Włoszka z 2:4 wyszła na 5:4. W 10. gemie Chorwatka wróciła z 0-30, a w dwóch kolejnych straciła tylko jeden punkt.

Andrea Petković (WTA 111) rozbiła 6:2, 6:0 Polonę Hercog (WTA 86). W ciągu 59 minut Niemka zgarnęła 22 z 29 punktów przy swoim pierwszym podaniu, obroniła dwa break pointy i wykorzystała pięć z 15 szans na przełamanie. Natalia Wichliancewa (WTA 88) pokonała 7:5, 6:1 Rebeccę Peterson (WTA 116). Rosjanka zaserwowała osiem asów i zamieniła na przełamanie pięć z sześciu okazji. W II rundzie tenisistka z Wołgogradu zagra z Venus Williams.

Oceane Dodin (WTA 98) zwyciężyła 6:4, 6:7(3), 6:3 Veronikę Cepede Royg (WTA 78). W pierwszym secie Francuzka wróciła z 1:4, a w drugim nie wykorzystała szansy na zakończeniem meczu serwisem przy 6:5. W trzeciej partii było tylko jedno przełamanie, które Dodin zaliczyła na 2:0. Kolejną jej rywalką będzie Simona Halep. Sofia Kenin (WTA 94) wygrała 6:4, 6:4 ze Stefanie Vögele (WTA 126). Amerykanka wróciła z 2:4 w pierwszym secie i w II rundzie zmierzy się z Darią Kasatkiną.

Jako pierwsza, bez wychodzenia na kort, do III rundy awansowała Garbine Muguruza (WTA 3). Rywalką Hiszpanki miała być Amanda Anisimova (WTA 130), ale 16-letnia Amerykanka wycofała się z powodu kontuzji prawej stopy.