WTA Miami: Karolina Pliskova i Andżelika Kerber bez strat w III rundzie

Czeszka Karolina Pliskova pokonała Rosjankę Jekaterinę Makarową w II rundzie turnieju WTA Premier Mandatory w Miami. Pewnie pierwszy mecz wygrała Niemka Andżelika Kerber.

Karolina Pliskova Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Karolina Pliskova
Na otwarcie szóstego startu w Miami Karolina Pliskova (WTA 6) wygrała 7:5, 7:5 z Jekateriną Makarową (WTA 36). Czeszka wróciła z 0:2 w pierwszym i z 2:4 w drugim secie. W trwającym godzinę i 49 minut meczu naliczono jej 26 kończących uderzeń i 27 niewymuszonych błędów. Rosjanka miała 23 piłki wygrane bezpośrednio i 36 pomyłek. Pliskova pokonała niewygodną dla siebie rywalkę. W trzech wcześniejszych meczach z Makarową nie zdobyła nawet seta. W III rundzie rywalką Czeszki będzie Sorana Cirstea lub Su-Wei Hsieh.

Andżelika Kerber (WTA 10) pokonała 6:2, 6:2 Johannę Larsson (WTA 76). W trwającym 64 minuty meczu Niemka obroniła trzy break pointy, a sama wykorzystała cztery z ośmiu szans na przełamanie. Przy swoim pierwszym podaniu zdobyła 24 z 30 punktów. Kerber podwyższyła na 3-0 bilans meczów ze Szwedką.

Kolejną przeciwniczką byłej liderki rankingu będzie Anastazja Pawluczenkowa (WTA 25), która wróciła z 0:2 w trzecim secie i zwyciężyła 6:2, 3:6, 6:2 Alaksandrę Sasnowicz (WTA 46). Mecz trwał dwie godziny. Rosjanka odparła 15 z 17 break pointów, a sama pięć razy przełamała Białorusinkę. Tenisistka z Moskwy wygrała sześć z 11 meczów z Kerber.

Anastasija Sevastova (WTA 17) wygrała 7:5, 6:4 z Alize Cornet (WTA 38). Na początku pierwszego seta Francuzka dwa razy oddała podanie, ale z 0:3 wyrównała na 5:5. W 11. gemie od 40-0 straciła pięć punktów z rzędu i to podcięło jej skrzydła. W drugiej partii Cornet prowadziła 3:2, ale później na korcie dominowała Łotyszka. W trwającym 99 minut spotkaniu było 10 przełamań, z czego sześć dla Sevastovej, która w III rundzie zagra z Wiktorią Azarenką lub Madison Keys.

Christina McHale (WTA 91) pokonała 6:1, 6:4 Barborę Strycovą (WTA 24). Drugi set obfitował w zacięte gemy i dlatego cały mecz trwał godzinę i 49 minut. Amerykanka obroniła 10 z 11 break pointów, a sama zamieniła na przełamanie cztery z 12 okazji. W II rundzie reprezentantka gospodarzy zmierzy się z Garbine Muguruzą. Będzie to ich drugie spotkanie w Miami. W ubiegłym roku Hiszpanka wróciła z 0:6, 0:2 oraz obroniła piłkę meczową w tie breaku i zwyciężyła 0:6, 7:6(6), 6:4.

Anastasija Sevastova (Łotwa, 20) - Alize Cornet (Francja) 7:5, 6:4
Anastazja Pawluczenkowa (Rosja, 23) - Alaksandra Sasnowicz (Białoruś) 6:2, 3:6, 6:2
Christina McHale (USA) - Barbora Strycova (Czechy, 25) 6:1, 6:4