WTA Miami: Azarenka i Stephens zameldowały się w III rundzie. Garcia i Kuzniecowa za burtą

Białorusinka Wiktoria Azarenka i Amerykanka Sloane Stephens awansowały do III rundy turnieju WTA Premier Mandatory w Miami. Odpadły Francuzka Caroline Garcia i Rosjanka Swietłana Kuzniecowa.

Wiktoria Azarenka Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Wiktoria Azarenka
W I rundzie Miami Open Wiktoria Azarenka (WTA 186) rozbiła Catherine Bellis. Kolejną rywalką Białorusinki była inna reprezentantka gospodarzy, finalistka US Open 2017 Madison Keys (WTA 15). Była liderka rankingu prowadziła 7:6(5), 2:0, gdy Amerykanka zeszła z kortu z powodu kontuzji lewej nogi.

W I secie Azarenka od 3:1 straciła cztery gemy z rzędu. Wyrównała na 5:5, ale przy 5:6 znalazła się w opałach. Białorusinka obroniła dwie piłki setowe, a w tie breaku wyszła na 5-0. Keys rozpoczęła pogoń. Odparła trzy setbole i zbliżyła się na 5-6. Azarenka jednak dopięła swego i zakończyła I partię. W dwóch pierwszych gemach II seta była liderka rankingu straciła jeden punkt. Spotkanie zakończyło się kreczem Amerykanki.

W ciągu 78 minut Azarenka popełniła osiem podwójnych błędów i dwa razy straciła podanie. Wykorzystała trzy z siedmiu break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Anastasija Sevastova. Białorusinka to trzykrotna mistrzyni Miami Open (2009, 2011, 2016).

Sloane Stephens (WTA 12) wygrała 6:1, 6:3 z Ajlą Tomljanović (WTA 90). W trwającym 73 minuty spotkaniu mistrzyni US Open 2017 zaserwowała cztery asy i zamieniła na przełamanie siedem z 14 okazji. Naliczono jej 12 kończących uderzeń i 30 niewymuszonych błędów. Tomljanović miała siedem piłek wygranych bezpośrednio i 41 pomyłek.

W III rundzie Stephens zagra z Moniką Niculescu (WTA 70), która pokonała 6:3, 6:3 Magdalenę Rybarikovą (WTA 18). W ciągu 95 minut Rumunka wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów. Tenisistka z Bukaresztu wygrała jedno z trzech spotkań ze Stephens.

Odpadły Caroline Garcia (WTA 7) i Swietłana Kuzniecowa (WTA 27). Francuzka przegrała 3:6, 1:6 z Alison Riske (WTA 104), pogromczynią Magdy Linette. W trwającym 63 minuty spotkaniu tenisistka z Lyonu zaserwowała pięć asów, ale zmarnowała trzy break pointy, a sama cztery razy oddała podanie. Rosjanka uległa 1:6, 3:6 Zarinie Dijas (WTA 56) po godzinie gry. Kazaszka zdobyła 60% rozegranych punktów (55 z 92).

Julia Görges (WTA 13) przegrała 6:7(2), 6:4, 4:6 z Cariną Witthöft (WTA 57) po dwóch godzinach i 26 minutach. W I secie wyżej notowana Niemka nie wykorzystała prowadzenia 5:2 i dwóch piłek setowych. W III partii z 0:2 wyszła na 3:2, ale straciła cztery z pięciu kolejnych gemów. Kolejną rywalką Witthöft będzie Dijas.

Su-Wei Hsieh (WTA 61) pokonała 7:5, 6:2 Soranę Cirsteę (WTA 33). W trwającym 82 minuty meczu Tajwanka wykorzystała sześć z 11 break pointów i zdobyła 25 z 34 punktów przy drugim podaniu rywalki. W III rundzie zmierzy się z Karoliną Pliskovą.

Carla Suarez (WTA 23) uległa 5:7, 3:6 Yafan Wang (WTA 125). W I secie Hiszpanka od 5:3 straciła cztery gemy, a w II partii z 0:2 wyrównała na 2:2, ale końcówka znów należała do Chinki. W III rundzie dojdzie do starcia kwalifikantek, bo rywalką tenisistki z Pekinu będzie Riske.