ATP Miami: Nick Kyrgios w świetnym stylu wrócił po kontuzji. 45 minut Pablo Carreno

Powracający po kontuzji łokcia Nick Kyrgios w dwóch setach pokonał Dusana Lajovicia w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Miami. Pablo Carreno do zwycięstwa potrzebował 45 minut.

Marcin Motyka
Nick Kyrgios Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Nick Kyrgios
Nick Kyrgios w świetnym stylu wrócił na kort. Australijczyk, który od początku lutego pauzował z powodu kontuzji łokcia, zaprezentował w sobotę bardzo dobrą dyspozycję. W rozgrywanym w sesji nocnej na korcie centralnym pojedynku II rundy turnieju ATP w Miami z Dusanem Lajoviciem nie miał choćby najmniejszej chwil słabości. To przełożyło się na wynik. Kyrgios pokonał Serba 6:4, 6:1 w 49 minut.

- Czuję się dobrze, ale wiem, że nie mogę się spieszyć, bo moje ciało nie jest jeszcze w pełni gotowe. Zdaję sobie sprawę, że minie trochę czasu, zanim wrócę na optymalny poziom - powiedział rozstawiony z numerem 17. Kyrgios, który w sobotę zapisał na swoim koncie siedem asów, 86 proc. wygranych punktów przy własnym serwisie, cztery przełamania i 21 zagrań kończących.

Kyrgios, zeszłoroczny półfinalista Miami Open, w III rundzie zmierzy się z Fabio Fogninim. Tenisista z San Remo, na oczach Christiana Vieriego, byłego świetnego piłkarza reprezentacji Włoch, oddał sześć gemów posiadaczowi dzikiej karty 18-letniemu Nikoli Kuhnowi.

Jeszcze mniej czasu niż Kyrgios, bo zaledwie 45 minut, do odniesienia zwycięstwa potrzebował Pablo Carreno. Hiszpan zdeklasował Denisa Istomina, oddając Uzbekowi tylko jednego gema. W III rundzie oznaczony numerem 16. Carreno zmierzy się ze Steve'em Johnsonem. Amerykanin wygrał 6:3, 6:3 z Adrianem Mannarino, turniejową "18".

Radość miejscowym kibicom sprawił także inny reprezentant gospodarzy, Jack Sock. Najlepszy amerykański tenisista pokonał 6:3, 7:6(3) kwalifikanta Yukiego Bhambriego. Sock, który w ciągu 93 minut gry zaserwował cztery asy, wykorzystał cztery z ośmiu break pointów, posłał 18 uderzeń wygrywających i popełnił 22 niewymuszone błędy, o IV rundę powalczy z Borną Coriciem, ubiegłotygodniowym półfinalistą z Indian Wells.

Do 1/16 finału awansował również Kevin Anderson. Rozstawiony z numerem szóstym Afrykaner zaserwował aż 16 asów, przy własnym podaniu zdobył 74 proc. rozegranych punktów, uzyskał trzy przełamania i bez straty partii ograł Nikołoza Basilaszwilego. Kolejnym rywalem Andersona będzie Karen Chaczanow.