WTA Miami: Venus Williams obroniła piłki meczowe i zagra z Johanną Kontą o ćwierćfinał

Amerykanka Venus Williams obroniła trzy piłki meczowe i pokonała Holenderkę Kiki Bertens w III rundzie turnieju WTA Premier Mandatory w Miami.

Venus Williams Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Venus Williams
Mecz Venus Williams (WTA 8) z Kiki Bertens (WTA 29) w III rundzie Miami Open obfitował w zwroty akcji. W I secie Amerykanka nie wykorzystała prowadzenia 5:0 i trzech piłek setowych przy 5:3. W II partii była liderka rankingu od 2:0 przegrała trzy gemy, ale cztery kolejne padły jej łupem. W decydującej odsłonie Bertens wyszła na 4:1 i 5:3. Później Holenderka miała trzy piłki meczowe, dwie w dziewiątym i jedną w 10. gemie. Ostatecznie Williams zwyciężyła 5:7, 6:3, 7:5.

W trwającym dwie godziny i 56 minut meczu było 15 przełamań, z czego osiem dla Williams. Amerykanka posłała 26 kończących uderzeń i popełniła 48 niewymuszonych błędów. Bertens miała 53 piłki wygrane bezpośrednio i 60 pomyłek. Venus to triumfatorka Miami Open z 1998, 1999 i 2001 roku.

W IV rundzie Williams zmierzy się z broniącą tytułu Johanną Kontą (WTA 14), która rozbiła 6:2, 6:1 Elise Mertens (WTA 21). W ciągu 65 minut Brytyjka zaserwowała cztery asy i wykorzystała sześć z 14 break pointów. W ubiegłym roku tenisistka z Eastbourne pokonała Venus w półfinale imprezy na Florydzie. Bilans ich wszystkich meczów to 3-3.

Ashleigh Barty (WTA 20) wygrała 6:4, 6:3 z Petrą Martić (WTA 40). W I secie Australijka wróciła ze stanu 2:4. W trwającym 71 minut meczu zaserwowała pięć asów i zamieniła na przełamanie cztery z dziewięciu okazji. Tenisistka z Ipswich po raz pierwszy zagra w IV rundzie turnieju rangi Premier Mandatory.

Po wyeliminowaniu Karoliny Woźniackiej, Monica Puig (WTA 82) poszła za ciosem. Portorykanka pokonała 6:3, 7:5 Marię Sakkari (WTA 52). Mistrzyni olimpijska miała problem z zamknięciem meczu, bo prowadziła 6:3, 5:2. Po stracie trzech gemów z rzędu, zdobyła dwa kolejne po grze na przewagi. W ciągu godziny i 43 minut Puig odparła siedem z dziewięciu break pointów, a sama uzyskała cztery przełamania.