WTA Charleston: Julia Görges pozbawiła Darię Kasatkinę szansy na obronę tytułu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Yifan Ding / Na zdjęciu: Julia Görges
Getty Images / Yifan Ding / Na zdjęciu: Julia Görges

Niemka Julia Görges pokonała Rosjankę Darię Kasatkinę w ćwierćfinale turnieju WTA Premier rozgrywanego na zielonej mączce w Charleston.

Daria Kasatkina (WTA 12) nie obroni tytułu w Charleston. W ćwierćfinale Rosjanka przegrała 4:6, 3:6 z Julią Görges (WTA 13). W trwającym 77 minut meczu Niemka zaserwowała dziewięć asów, zdobyła 32 z 38 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała trzy z czterech break pointów. Naliczono jej 33 kończące uderzenia i 18 niewymuszonych błędów. Rosjanka miała osiem piłek wygranych bezpośrednio i 13 pomyłek. Görges podwyższyła na 4-2 bilans spotkań z Kasatkiną. Niemka osiągnęła trzeci półfinał w sezonie, po Auckland i Petersburgu.

Madison Keys (WTA 14) zwyciężyła 6:2, 6:7(5), 7:5 Bernardę Perę (WTA 101). Finalistka US Open 2017 miała dwie piłki meczowe przy stanie 6:2, 6:5, a w tie breaku drugiego seta nie wykorzystała prowadzenia 4-2. W decydującej partii wróciła ze stanu 2:4. W trwającym dwie godziny i 14 minut meczu Keys posłała 30 kończących uderzeń przy 28 niewymuszonych błędach. Pera miała 25 piłek wygranych bezpośrednio i 44 pomyłki.

Anastasija Sevastova (WTA 16) w 59 minut wygrała 6:4, 6:0 z Kristyną Pliskovą (WTA 77). Łotyszka wykorzystała wszystkie cztery szanse na przełamanie i zgarnęła 23 z 30 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Tenisistka z Lipawy awansowała do drugiego półfinału w 2018 roku, po Brisbane.

Kiki Bertens (WTA 27) pokonała 6:2, 7:5 Alize Cornet (WTA 37). Francuzka popełniła pięć podwójnych błędów i zdobyła tylko dziewięć z 22 punktów przy swoim drugim podaniu. W trwającym 98 minut meczu było 11 przełamań, z czego siedem dla Holenderki. Bertens awansowała do pierwszego półfinału od lipca ubiegłego roku, gdy zdobyła tytuł w Gstaad.

W walce o finał Görges zmierzy się z Sevastovą, z którą ma bilans meczów 4-2. Bertens zmierzy się z Keys, którą dwa lata temu pokonała w IV rundzie Rolanda Garrosa w ich jedynym do tej pory spotkaniu.

Volvo Car Open, Charleston (USA) WTA Premier, kort ziemny, pula nagród 800 tys. dolarów piątek, 6 kwietnia

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Julia Görges (Niemcy, 6) - Daria Kasatkina (Rosja, 3) 6:4, 6:3 Madison Keys (USA, 7) - Bernarda Pera (USA) 6:2, 6:7(5), 7:5 Anastasija Sevastova (Łotwa, 8) - Kristyna Pliskova (Czechy) 6:4, 6:0 Kiki Bertens (Holandia, 12) - Alize Cornet (Francja, 14) 6:2, 7:5

Kto awansuje do finału turnieju WTA w Charleston?