WTA Monterrey: Garbine Muguruza rozbiła kolejną rywalkę. Bolesna porażka Magdaleny Rybarikovej

Hiszpanka Garbine Muguruza oddała trzy gemy Australijce Ajli Tomljanović w ćwierćfinale turnieju WTA International w Monterrey.

Garbine Muguruza Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Garbine Muguruza
Garbine Muguruza (WTA 3) bez problemów awansowała do półfinału imprezy w Monterrey. Meksykance Renacie Zarazui i Amerykance Alison Riske oddała siedem gemów. W ćwierćfinale Hiszpanka wróciła z 0:2 i pokonała 6:3, 6:0 Australijkę Ajlę Tomljanović (WTA 96).

W ciągu 57 minut trzecia rakieta globu zaserwowała pięć asów, zdobyła 23 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z sześciu break pointów. Dla Tomljanović był to pierwszy ćwierćfinał w głównym cyklu od września 2015 roku (Japan Open). Muguruza osiągnęła trzeci półfinał w sezonie, po Dosze i Dubaju.

Timea Babos (WTA 44) wygrała 6:4, 6:2 z Moniką Puig (WTA 68). W trwającym 63 minuty meczu Węgierka posłała osiem asów i zgarnęła 22 z 24 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Tenisistka z Sopronu awansowała do drugiego półfinału w sezonie. W lutym zdobyła tytuł w Tajpej.

Sachia Vickery (WTA 91) rozbiła 6:0, 6:3 Magdalenę Rybarikovą (WTA 17). W ciągu 73 minut Amerykanka obroniła cztery break pointy, z czego trzy w piątym gemie pierwszego seta. Naliczono jej 23 kończące uderzenia przy sześciu niewymuszonych błędach. Słowaczka miała 13 piłek wygranych bezpośrednio i 14 pomyłek. Vickery awansowała do drugiego półfinału w tym roku, po Auckland. W ostatnich miesiącach Amerykanka pokonała Agnieszkę Radwańską i Garbine Muguruzę.

Ana Bogdan (WTA 90) pokonała 6:2, 6:4 Danielle Collins (WTA 53). W ciągu 78 minut Amerykanka zaserwowała osiem asów, ale Rumunka miała ich jeszcze więcej, bo 12. Tenisistka z miejscowości Sinaia obroniła cztery break pointy, a sama uzyskała trzy przełamania. Bogdan osiągnęła trzeci półfinał w głównym cyklu (Florianopolis 2016, Bukareszt 2017).

W walce o finał Muguruza zmierzy się z Bogdan. Będzie to pierwsze spotkanie obu tenisistek. Babos zagra z Vickery, którą trzy lata temu pokonała w Monterrey, ale w kwalifikacjach.