ATP Marrakesz: nieudany powrót po urazie Ołeksandra Dołgopołowa. Jiri Vesely skreczował po 16 minutach

Najwyżej rozstawiony Albert Ramos w dwóch setach pokonał Aminę Ahoudę w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 250 w Marrakeszu. Z zawodów odpadli Ołeksandr Dołgopołow i Jiri Vesely, który poddał mecz po 16 minutach.

Marcin Motyka
Jiri Vesely Getty Images / Phil Walter / Na zdjęciu: Jiri Vesely
Mecze z reprezentantami gospodarzy bardzo często bywają trudne. Albert Ramos nie miał jednak problemów, by w I rundzie turnieju ATP w Marrakeszu poradzić sobie z notowanym na 727. miejscu w rankingu Amine Ahoudą. Najwyżej rozstawiony Hiszpan, aktualnie 23. gracz globu, ani razu nie został przełamany, sam wykorzystał pięć z dziesięciu break pointów i wygrał z Marokańczykiem 6:1, 6:2 w 68 minut.

- Jestem zadowolony z mojego występu. Od miesiąca nie rozegrałem żadnego turnieju i powrót na kort po takiej przerwie to wspaniałe uczucie. Z niecierpliwością czekam na kolejne występy na kortach ziemnych - powiedział Ramos, który w II rundzie zagra z kwalifikantem, Aleksiejem Watutinem. Rosjanin w swoim debiutanckim pojedynku na poziomie ATP World Tour niespodziewanie ograł Jana-Lennarda Struffa.

Udanego powrotu po długiej przerwie nie zanotował natomiast Ołeksandr Dołgopołow. Ukrainiec, który z powodu kontuzji nadgarstka pauzował od styczniowego Australian Open, przegrał 2:6, 3:6 z Andreą Arnaboldim. Włoski kwalifikant w II rundzie powalczy z Pablo Andujarem. Hiszpan, mistrz imprezy Grand Prix Hassan II sprzed sześciu lat, wygrał 6:3, 7:5 z Ilją Iwaszką, "szczęśliwym przegranym" z eliminacji.

Odpadł także inny rekonwalescent, Paolo Lorenzi. 36-letni Włoch, najstarszy uczestnik turnieju, w ostatnich tygodniach zmagający się z urazem lewej stopy, uległ 3:6, 4:6 Mischy Zverevowi. Dla Niemca to dopiero trzeci wygrany mecz w 2018 roku. Z kolei Jiri Vesely spędził we wtorek na korcie ledwie 16 minut. Po tym czasie poddał pojedynek z Kyle'em Edmundem, tłumacząc się chorobą.

W turnieju nie ma już rozstawionego z numerem piątym Robina Haase. Holender po dwóch godzinach i kwadransie zaciętego spotkania przegrał 6:4, 4:6, 5:7 z Mirzą Basiciem. Bośniak o ćwierćfinał zmierzy się z Joao Sousą, który we wtorek okazał się lepszy od debiutującego w głównym cyklu Pedro Martineza.

Dalej grają także Nikołoz Basilaszwili i Roberto Carballes. Gruzin w dwóch partiach wyeliminował Matteo Berrettiniego, natomiast Hiszpan nie dał szans Maximilianowi Martererowi, tracąc tylko cztery gemy. Kolejnym rywalem Carballesa będzie Gilles Simon, zwycięzca Grand Prix Hassan II z 2008 roku. Z kolei Guillermo Garcia-Lopez wygrał 6:2, 6:2 z Calvinem Hemerym i w 1/8 finału zagra z innym Francuzem, Richardem Gasquetem, turniejową "czwórką".

Grand Prix Hassan II, Marrakesz (Maroko)