WTA Bogota: Anna Karolina Schmiedlova w pierwszym ćwierćfinale od 2015 roku

Słowaczka Anna Karolina Schmiedlova pokonała Meksykankę Renatę Zarazuę i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International rozgrywanego na kortach ziemnych w Bogocie.

Anna Karolina Schmiedlova East News / Na zdjęciu: Anna Karolina Schmiedlova
W I rundzie imprezy w Bogocie Anna Karolina Schmiedlova (WTA 132) wyeliminowała Irinę Falconi i odniosła pierwsze zwycięstwo w głównym cyklu od października 2016 roku (Luksemburg). W piątek Słowaczka pokonała 6:1, 6:4 Renatę Zarazuę (WTA 220) i awansowała do pierwszego ćwierćfinału od Wuhan Open 2015.

W ciągu 81 minut Schmiedlova zdobyła 24 z 29 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała cztery z sześciu break pointów. O półfinał mistrzyni turnieju w Katowicach z 2015 roku zmierzy się z Emilianą Arango (WTA 510), która wygrała 7:6(0), 6:1 z Jasmine Paolini (WTA 151). W I secie Kolumbijka wróciła z 3:5 oraz obroniła dwie piłki setowe w 12. gemie.

Lara Arruabarrena (WTA 79) w 58 minut rozbiła 6:0, 6:1 Sarę Sorribes (WTA 116). Wyżej notowana Hiszpanka zdobyła 23 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała sześć z dziewięciu break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Szwedka Johanna Larsson.

Ana Bogdan (WTA 76) zwyciężyła 1:6, 7:6(8), 6:4 Annę Blinkową (WTA 115). Mecz rozpoczął się w czwartek i w tie breaku II seta Rumunka obroniła piłkę meczową. W decydującej partii wróciła z 0:2. W trwającym dwie godziny i 39 minut spotkaniu Rosjanka popełniła 13 podwójnych błędów. W ćwierćfinale Bogdan zagra z reprezentantką Chile Danielą Seguel.

Dalila Jakupović (WTA 141) pokonała 6:2, 6:2 Elicę Kostową (WTA 196). W ciągu 69 minut Słowenka zamieniła na przełamanie siedem z dziewięciu okazji. Jej łupem padło 58 z 92 rozegranych punktów. W ćwierćfinale zmierzy się z Magdą Linette.

Z powodu deszczu dopiero w piątek dokończona została II runda. Tego samego dnia odbędą się również ćwierćfinały.

Claro Open Colsanitas, Bogota (Kolumbia)