ATP Monte Carlo: Novak Djoković potrzebował 10 piłek meczowych. Serb zagra z Dominikiem Thiemem

Serb Novak Djoković po zażartym boju pokonał Chorwata Bornę Coricia i awansował do III rundy turnieju ATP World Tour Masters 1000 na kortach ziemnych w Monte Carlo.

Novak Djoković Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Novak Djoković
W I rundzie imprezy w Monte Carlo Novak Djoković (ATP 13) oddał gema swojemu rodakowi Dusanowi Lajoviciowi. W środę były lider rankingu pokonał 7:6(2), 7:5 Bornę Coricia (ATP 39). Serb potrzebował 10 piłek meczowych, aby zakończyć spotkanie. Dwie zmarnował w dziewiątym, a siedem w 10. gemie drugiego seta. Przy 7:6, 6:5 od 15-30 zdobył trzy punkty i po dwóch godzinach i 15 minutach awansował do 1/8 finału.

W pierwszym secie Corić z 2:4 doprowadził do tie breaka, ale w nim miał niewiele do powiedzenia. W drugiej partii Chorwat z 3:5 wyrównał na 5:5. W dziewiątym gemie wrócił z 15-40, a 10. uzyskał przełamanie, choć Djoković prowadził 40-0. Końcówka seta znów należała do Serba. W całym meczu dwukrotny mistrz imprezy w Monte Carlo (2013, 2015) posłał 21 kończących uderzeń przy 36 niewymuszonych błędach. Corić miał 12 piłek wygranych bezpośrednio i 41 pomyłek. W III rundzie Djoković zagra z Dominikiem Thiemem, z którym ma bilans meczów 5-1. W ich ostatnim spotkaniu, w ćwierćfinale Rolanda Garrosa 2017, zdecydowane zwycięstwo odniósł Austriak (7:6, 6:3, 6:0).

Roberto Bautista (ATP 16) wrócił z 0:3 w drugim secie i pokonał 6:3, 7:6(5) Feliciano Lopeza (ATP 30). W tie breaku wyżej notowany Hiszpan od 3-5 zdobył cztery punkty. W trwającym 97 minut spotkaniu obronił cztery z pięciu break pointów, a sam uzyskał dwa przełamania. O ćwierćfinał Bautista zmierzy się z Davidem Goffinem, z którym ma bilans meczów 3-1.

Karen Chaczanow (ATP 38) wygrał 6:2, 6:2 z Gillesem Simonem (ATP 69). W ciągu 83 minut Rosjanin obronił siedem break pointów, a sam wykorzystał cztery z dziewięciu szans na przełamanie. Kolejnym jego rywalem będzie Rafael Nadal.

Kei Nishikori (ATP 36) wrócił z 1:3 w pierwszym secie i pokonał 7:5, 6:2 Daniła Miedwiediewa (ATP 49). W trwającym godzinę i 40 minut meczu Japończyk zdobył 24 z 28 punktów przy swoim pierwszym podaniu i odparł pięć z sześciu break pointów. W III rundzie rywalem finalisty US Open 2014 będzie Andreas Seppi.

Rolex Monte-Carlo Masters, Monte Carlo (Monako)