ATP Monte Carlo: Rafael Nadal pewnym krokiem w III rundzie. Porażki Fabio Fogniniego i Alberta Ramosa

Hiszpan Rafael Nadal pokonał Słoweńca Aljaza Bedene i awansował do III rundy turnieju ATP World Tour Masters 1000 na kortach ziemnych w Monte Carlo.

Rafael Nadal Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Rafael Nadal
W środę Rafael Nadal rozpoczął walkę o 11. tytuł w Monte Carlo. Hiszpan pokonał 6:1, 6:3 Aljaza Bedene (ATP 58). W ciągu 78 minut lider rankingu odparł dwa break pointy i zamienił na przełamanie cztery z ośmiu okazji. Przy swoim pierwszym podaniu zdobył 24 z 32 punktów. Było to drugie spotkanie obu tenisistów. Pierwsze również odbyło się w Monte Carlo. W 2016 roku Nadal zwyciężył 6:3, 6:3.

Tenisista z Majorki podwyższył na 64-4 bilans meczów w imprezie rangi ATP World Tour Masters 1000 w Monte Carlo. Nadal musi w Monako obronić tytuł, aby utrzymać się na czele rankingu. W innym wypadku 23 kwietnia liderem zostanie Roger Federer. O ćwierćfinał Hiszpan zagra z Karenem Chaczanowem, którego w ubiegłym sezonie pokonał dwa razy.

Richard Gasquet (ATP 34) rozbił 6:2, 6:1 Diego Schwartzmana (ATP 15). W ciągu 70 minut Francuz obronił jednego break pointa, a sam wykorzystał cztery z ośmiu okazji na przełamanie. Przy swoim pierwszym podaniu zgarnął 20 z 24 punktów. W III rundzie Gasquet zagra z Mischą Zverevem, pogromcą Lucasa Pouille'a.

Fabio Fognini (ATP 20) przegrał 4:6, 2:6 z Janem-Lennardem Struffem (ATP 61). W pierwszym secie Włoch nie wykorzystał prowadzenia 2:0. W trwającym 65 minut spotkaniu cztery razy stracił podanie. Niemiec przy swoim pierwszym serwisie zgarnął 25 z 27 punktów. W walce o ćwierćfinał zmierzy się ze swoim rodakiem Alexandrem Zverevem.

Punktów za ubiegłoroczny finał nie obroni Albert Ramos (ATP 24), który przegrał 4:6, 2:6 z Philippem Kohlschreiberem (ATP 40). W trwającym 83 minuty meczu Niemiec zaserwował pięć asów i zdobył 24 z 30 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Obronił trzy break pointy, a sam wykorzystał wszystkie trzy okazje na przełamanie. Kolejnym jego rywalem będzie Grigor Dimitrow.

Rolex Monte-Carlo Masters, Monte Carlo (Monako)