WTA Stuttgart: Marta Kostiuk urwała seta Caroline Garcii. Laura Siegemund nie obroni tytułu

Francuzka Caroline Garcia pokonała po trzysetowym boju Ukrainkę Martę Kostiuk i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Premier w Stuttgarcie.

Caroline Garcia Getty Images / Quinn Rooney / Na zdjęciu: Caroline Garcia
W I rundzie 15-letnia Marta Kostiuk (WTA 158) wyeliminowała Antonię Lottner i została najmłodszą od czasu Martiny Hingis (1994) tenisistką, która wygrała mecz w Stuttgarcie. W czwartek Ukrainka stoczyła zażarty bój z Caroline Garcią (WTA 7). Francuzka zwyciężyła 6:1, 3:6, 7:5 po godzinie i 41 minutach. Tenisistka z Lyonu raz straciła podanie, a sama wykorzystała trzy z ośmiu break pointów.

Tytułu nie obroni Laura Siegemund (WTA 100), która przegrała 4:6, 6:4, 3:6 z Coco Vandeweghe (WTA 16). W pierwszym secie Niemka nie wykorzystała prowadzenia 3:1, a w drugim podniosła się z 0:2. W trzeciej partii było jedno przełamanie, które Amerykanka uzyskała na 2:0.

W trwającym dwie godziny i 27 minut spotkaniu Siegemund popełniła siedem podwójnych błędów. Vandeweghe zaserwowała siedem asów i zdobyła 38 z 52 punktów przy swoim pierwszym podaniu. W ćwierćfinale Amerykanka zmierzy się z Simoną Halep, z którą w ubiegłym sezonie w Madrycie przegrała 1:6, 1:6.

Siegemund znajdowała się na 49. miejscu w rankingu, gdy w ubiegłym sezonie święciła w Stuttgarcie największy triumf w karierze. Dwa lata temu również wystąpiła w finale (przegrała z Andżeliką Kerber). Od końca maja 2017 do marca 2018 roku nie grała z powodu poważnej kontuzji stawu kolanowego i do walki o obronę tytułu przystąpiła będąc notowana na 100. miejscu w rankingu. W poniedziałek wypadnie z Top 200.

Jelena Ostapenko (WTA 5) rozbiła 6:3, 6:0 Zarinę Dijas (WTA 52). W ciągu 63 minut Łotyszka obroniła trzy z czterech break pointów, a sama wykorzystała pięć z 10 szans na przełamanie. W ćwierćfinale mistrzyni Rolanda Garrosa zagra z Karoliną Pliskovą (WTA 6), która zaserwowała 15 asów i wygrała 7:6(4), 6:3 z Weroniką Kudermetową (WTA 193).

Elina Switolina (WTA 4) prowadziła 2:6, 6:1, 3:2 z Marketą Vondrousovą (WTA 73), gdy Czeszka skreczowała z powodu kontuzji prawego uda. W ćwierćfinale Ukrainka zmierzy się z Garcią, z którą ma bilans meczów 1-2. Będzie to ich pierwsze starcie na korcie ziemnym.

Porsche Tennis Grand Prix, Stuttgart (Niemcy)
WTA Premier, kort ziemny w hali, pula nagród 816 tys. dolarów
czwartek, 26 kwietnia

II runda gry pojedynczej:

Elina Switolina (Ukraina, 3) - Marketa Vondrousova (Czechy, Q) 2:6, 6:1, 3:2 i krecz
Jelena Ostapenko (Łotwa, 4) - Zarina Dijas (Kazachstan, Q) 6:3, 6:0
Karolina Pliskova (Czechy, 5) - Weronika Kudermetowa (Rosja, Q) 7:6(4), 6:3
Caroline Garcia (Francja, 6) - Marta Kostiuk (Ukraina, Q) 6:1, 3:6, 5:7
Coco Vandeweghe (USA, WC) - Laura Siegemund (Niemcy, WC) 6:4, 4:6, 6:3

Kto awansuje do półfinału turnieju WTA w Stuttgarcie?