WTA Rabat: awans Sary Errani. Kirsten Flipkens lepsza od Petry Martić

Włoszka Sara Errani pokonała Kazaszkę Zarinę Dijas w I rundzie turnieju WTA International na kortach ziemnych w Rabacie.

Sara Errani Getty Images / Adam Pretty / Na zdjęciu: Sara Errani
W ubiegłym tygodniu w Stambule Sara Errani (WTA 89) urwała seta Karolinie Woźniackiej. Turniej w Rabacie finalistka Rolanda Garrosa 2012 rozpoczęła od pokonania 6:4, 6:4 Zariny Dijas (WTA 54). W pierwszym secie Włoszka wróciła ze stanu 1:3. W trwającym 98 minut spotkaniu było 10 przełamań, z czego sześć dla Errani.

W II rundzie Włoszka zmierzy się z Johanną Larsson (WTA 82), która zwyciężyła 2:6, 6:3, 6:1 Rebekę Peterson (WTA 113). W ciągu godziny i 52 minut wyżej notowana Szwedka wykorzystała sześć z 11 break pointów i zdobyła 20 z 27 punktów przy drugim podaniu rywalki. Errani wygrała sześć z siedmiu dotychczasowych meczów z Larsson.

Petra Martić (WTA 40) przegrała 6:3, 2:6, 4:6 z Kirsten Flipkens (WTA 73). W trzecim secie Chorwatka z 1:5, zbliżyła się na 4:5. Przy 3:5 i 0-40 odparła trzy piłki meczowe. Dwa kolejne gemy padły łupem Belgijki. W II rundzie półfinalistka Wimbledonu 2013 zmierzy się z Australijką Ajlą Tomljanović lub Hiszpanką Silvią Soler.

Jana Fett (WTA 112) zwyciężyła 6:2, 3:6, 6:3 Sachię Vickery (WTA 78). Tenisistki popełniły łącznie 25 podwójnych błędów, z czego 13 Amerykanka. Chorwatka siedem razy straciła podanie, a sama wykorzystała dziewięć z 21 break pointów. Kolejną rywalką 21-latki z Zagrzebia będzie szwajcarska mistrzyni imprezy z 2016 roku Timea Bacsinszky lub kolejna reprezentantka USA Christina McHale.

Sara Sorribes (WTA 129) pokonała 7:6(4), 6:0 Kazaszkę Julię Putincewą (WTA 84). W trwającym dwie godziny i 13 minut meczu Hiszpanka zamieniła na przełamanie osiem z 10 okazji. O ćwierćfinał zagra ze swoją rodaczką Larą Arruabarreną lub Serbką Aleksandrą Krunić.

Grand Prix de SAR La Princesse Lalla Meryem, Rabat (Maroko)