Cykl ITF: awans w 49 minut. Iga Świątek powalczy o ćwierćfinał w Charleston

Iga Świątek nie miała żadnych problemów z awansem do II rundy turnieju ITF o puli nagród 80 tys. dolarów na kortach ziemnych w Charleston. W czwartek warszawianka spotka się z dobrze sobie znaną Marianą Duque-Marino.
Rafał Smoliński
Iga Świątek Agencja Gazeta / Kuba Atys / Na zdjęciu: Iga Świątek

Pojedynek z Amerykanką Emmą Navarro (WTA 1123) trwał zaledwie 49 minut. W pierwszym secie Iga Świątek (WTA 412) straciła tylko dwa punkty, oba przy własnym serwisie. Z kolei w drugiej partii dała się przełamać w piątym oraz siódmym gemie. Problemów z wygraniem pojedynku jednak nie było, ponieważ Polka zwyciężyła wyraźnie 6:0, 6:2.

W czwartek na drodze prowadzonej przez agencję Warsaw Sports Group tenisistki stanie doskonale jej znana Mariana Duque (WTA 95). Kolumbijka pokonała Świątek 7:6(3), 6:3 w I rundzie zeszłotygodniowej imprezy ITF w Charlottesville, gdzie następnie sięgnęła po tytuł. Bardzo dobra gra z ostatnich dwóch zawodów pozwoliła jej wrócić do Top 100.

Maja Chwalińska bez powodzenia walczyła w środę wspólnie z Danielą Vismane o półfinał debla w węgierskim Balatonboglar. Polsko-łotewska para przegrała z zawodniczką gospodarzy Anną Bondar i Rumunką Raluką Georgianą Serban 3:6, 1:6.

Dariusz Lipka zdecydował się na wyjazd do stolicy Ugandy, Kampali. Tutaj przeszedł przez eliminacje, dzięki czemu zmierzył się w środę z Niklasem Johanssonem. Szwed okazał się lepszy od Polaka i zwyciężył 6:1, 7:6(4). Przy okazji wyszło na jaw, jak organizatorzy osuszali we wtorek korty. Użycie ognia nie jest dobrym rozwiązaniem.

ćwierćfinał gry podwójnej:

Anna Bondar (Węgry, 4) / Raluca Georgiana Serban (Rumunia, 4) - Maja Chwalińska (Polska) / Daniela Vismane (Łotwa) 6:3, 6:1