ATP Madryt: Richard Gasquet pokonał Tomasa Berdycha. Zwycięski debiut Denisa Shapovalova

Richard Gasquet w dwóch setach pokonał Tomasa Berdycha w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Madrycie. Do II rundy awansował też Denis Shapovalov, który wygrał z Tennysem Sandgrenem.

Marcin Motyka
Richard Gasquet Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Richard Gasquet
Tegoroczna edycja turnieju ATP w Madrycie rozpoczęła się w niedzielne wczesne popołudnie meczem Richarda Gasqueta z Tomasem Berdychem. Obaj niegdyś należeli do ścisłej światowej czołówki, ale obecnie są klasyfikowani poza najlepszą "15" rankingu. Lepszy okazał się Francuz. Gasquet, 29. gracz świata, pokonał Czecha, 17. singlistę globu, 6:4, 6:2.

Dla Gasqueta to ósme zwycięstwo nad Berdychem w 17. konfrontacji, ale pierwsze po serii trzech przegranych. - To dla mnie ważne zwycięstwo, bo Tomas to bardzo trudny rywal. Niezwykle istotny był pierwszy set. Udało mi się go przełamać przy stanie 4:4. Świetnie serwowałem i dobrze się czułem, a on tracił pewność siebie - mówił 31-latek z Beziers, który w ciągu 76 minut gry posłał dwa asy, ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem i wykorzystał trzy z sześciu break pointów.

W II rundzie rywalem Gasqueta będzie Karen Chaczanow bądź kwalifikant Dusan Lajović. - Robię wszystko, by czuć się dobrze, bo wiem, że wtedy jestem w stanie pokonywać najlepszych. Zdaje sobie sprawę, że muszę unikać kontuzji. Wciąż lubię tenis, lubię występować w rozgrywkach i nadal chcę to robić - dodał Francuz.

Znakomity debiut w Mutua Madrid Open zanotował Denis Shapovalov. 19-letni Kanadyjczyk w zaledwie 54 minuty wygrał 6:1, 6:4 z Tennysem Sandgrenem. Shapovalov, który zapisał na swoim koncie trzy asy i trzy przełamania, w II rundzie zagra z lepszym z francuskiego pojedynku Benoit Paire - Lucas Pouille.

W niedzielę rozegrano również decydujące mecze kwalifikacji. Awans do głównej drabinki wywalczyli Dusan Lajović, Nicolas Kicker, Michaił Kukuszkin, Jewgienij Donskoj, Nikołoz Basilaszwili, Federico Delbonis i Marius Copil.