ATP Genewa: Jared Donaldson sprawdzi formę Stana Wawrinki. Znakomity dzień amerykańskich tenisistów

Jared Donaldson w trzech setach pokonał Denisa Istomina i w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 250 w Genewie zmierzy się z obrońcą tytułu, Stanem Wawrinką. Poniedziałek był świetnym dniem dla amerykańskich tenisistów.

Marcin Motyka
Jared Donaldson Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Jared Donaldson
20-letni Frances Tiafoe jest kreowany na wielką nadzieję amerykańskiego tenisa. Zawodnik z Florydy wyróżnia się świetnym przygotowaniem fizycznym oraz ogromną ambicją. Właśnie te atuty zaprezentował w poniedziałek, w meczu I rundy turnieju ATP w Genewie przeciw Ryanowi Harrisonowi, z którym niegdyś Amerykanie wiązali duże plany. Tiafoe pokonał rodaka 3:6, 7:6(5), 6:4, choć w tie breaku drugiego seta był o dwa punkty od porażki.

Poniedziałek w Genewie był znakomitym dniem dla Amerykanów. Jedynym tenisistą z tego kraju, który poniósł porażkę, był właśnie Harrison. Pozostali awansowali do II rundy. Najtrudniejsze zadanie miał Jared Donaldson. 21-latek z Kalifornii przegrał pierwszego seta pojedynku z Denisem Istominem, ale w dwóch kolejnych oddał Uzbekowi ledwie cztery gemy. W 1/8 finału Donaldson zmierzy się ze Stanem Wawrinką, mistrzem dwóch ostatnich edycji Banque Eric Sturdza Geneva Open.

Tennys Sandgren pokonał 1:6, 6:1, 6:0 Andreasa Haidera-Maurera. Dla Amerykanina to pierwszy wygrany mecz w głównym cyklu na europejskiej mączce. O następne zwycięstwo powalczy z Mirzą Basiciem. Z kolei 22-letni Noah Rubin wygrał 7:6(4), 6:4 ze starszym o dziesięć lat Marcosem Baghdatisem. W II rundzie kwalifikant z USA zagra z Fabio Fogninim, turniejową "dwójką".

Najwyżej rozstawiony Sam Querrey na otwarcie stanie naprzeciw Guido Pelli. Argentyńczyk w poniedziałek ograł 6:3, 6:4 Dominika Koepfera, wykorzystując cztery z 14 szans na przełamanie. Inauguracyjnym rywalem oznaczonego numerem czwartym Davida Ferrera będzie natomiast Peter Gojowczyk. Niemiec zaserwował 15 asów i po tie breaku trzeciego seta okazał się lepszy od Ivo Karlovicia.

Do II rundy awansował także Bernabe Zapata. Hiszpan pokonał 6:3, 6:2 Floriana Mayera i odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo na poziomie ATP World Tour. Kolejnym przeciwnikiem 21-latka z Walencji, który do głównej drabinki Banque Eric Sturdza Geneva Open przebijał się przez eliminacje, będzie Andreas Seppi.

Banque Eric Sturdza Geneva Open, Genewa (Szwajcaria)