Trójka Polaków pewna gry w Poznań Open. Organizatorzy liczą na przyjazd wielkiej gwiazdy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Agencja Gazeta / Piotr Skornicki / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
Agencja Gazeta / Piotr Skornicki / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
zdjęcie autora artykułu

Hubert Hurkacz, Kamil Majchrzak i Michał Dembek mają pewne miejsce w turnieju Poznań Open 2018, który zostanie rozegrany w dniach 3-10 czerwca. Organizatorzy są przekonani, że w tym roku emocji na terenie Parku Tenisowego Olimpia nie zabraknie.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej dyrektor Krzysztof Jordan wyjaśnił, dlaczego turniej został przeniesiony z połowy lipca na początek czerwca. - Było kilka powodów takiej decyzji. Najważniejszym były względy sportowe. Ten termin uznawany jest za bardziej atrakcyjny. Mogą przyjechać zawodnicy, którzy odpadną w pierwszych rundach wielkoszlemowego Roland Garros w Paryżu. Liczymy też na wyższą frekwencję, bo to nie są wakacje. Pozwala nam to także lepiej zaplanować działalność klubu, czyli Parku Tenisowego Olimpia.

Listę zgłoszeń do Poznań Open 2018 otwierają notowani w Top 100 światowego rankingu Niemiec Florian Mayer i Japończyk Taro Daniel. Ten pierwszy grał w stolicy Wielkopolski w zeszłym roku, ale po porażce w II rundzie z późniejszym mistrzem, Rosjaninem Aleksiejem Watutinem, pojechał do Hamburga, gdzie osiągnął finał międzynarodowych mistrzostw Niemiec. Kilka tygodni temu reprezentant naszych zachodnich sąsiadów ogłosił, że po wielkoszlemowym US Open 2018 zakończy karierę.

Pewne miejsce w głównej drabince na bazie rankingu ma Hubert Hurkacz. Organizatorzy poinformowali, że dzikie karty otrzymali Kamil Majchrzak, Michał Dembek i Rumun Vlad Victor Cornea. Ta ostatnia przepustka do głównej drabinki to efekt porozumienia z imprezą ATP Challenger Tour w Sybinie, gdzie w ostatnich latach startował nasz reprezentant. Nie wiadomo jeszcze, kto otrzyma czwartą dziką kartę, do której prawo mają wyżej notowani w rankingu ATP gracze.

- Być może zawita do nas zawodnik ze światowej czołówki, który odpadnie z Roland Garrosa – poinformował Jordan. - Mamy nadzieję, że ktoś taki się zgłosi, bo już przed turniejem odmówiliśmy takim graczom, jak Hiszpanie Tommy Robredo czy Nicolas Almagro, a także Argentyńczyk Carlos Berlocq - przyznał dyrektor turnieju cytowany przez stronę poznanopen.pl.

Poznań Open tworzą nie tylko jego uczestnicy, ale także odwiedzający go fani. Ważnym punktem będzie koncert zespołu "Raz dwa trzy" upamiętniający Wojciecha Młynarskiego. Poza tym przygotowano wiele atrakcji dla dzieci. - Organizujemy Kids Day, podczas którego dzieci będą mogły spędzić sobotę 9 czerwca na sportowo. Z kolei 2 i 3 czerwca na naszych obiektach odbędzie się turniej "Tenis 10" - poinformowała Ewelina Sterczewska, menedżer Parku Tenisowego Olimpia.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: Moda na Ulę Radwańską

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy polski tenisista osiągnie ćwierćfinał Poznań Open 2018?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)