ATP Genewa: David Ferrer nie poprawił bilansu przed Rolandem Garrosem. Deszcz przeszkodził Stanowi Wawrince

David Ferrer w dwóch setach przegrał z Peterem Gojowczykiem w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 250 w Genewie. Z powodu opadów deszczu we wtorek nie zagrała największa gwiazda imprezy, Stan Wawrinka.

Marcin Motyka
David Ferrer Getty Images / Kevork Djansezian / Na zdjęciu: David Ferrer
W co aż trudno uwierzyć, David Ferrer, jeden z najwybitniejszych specjalistów od gry na ceglanej mączce w ostatniej dekadzie, do Rolanda Garrosa przystąpi z ledwie wygranym meczem na tej nawierzchni w obecnym sezonie. We wtorek Hiszpan otrzymał szansę, by poprawić swój dorobek, ale jej nie wykorzystał. W pojedynku II rundy turnieju ATP w Genewie rozstawiony z numerem czwartym Ferrer przegrał 2:6, 4:6 z Peterem Gojowczykiem.

Niemiec, który w ciągu godziny i kwadransa gry zaserwował osiem asów, ani razu nie został przełamany i wykorzystał trzy z ośmiu break pointów, w ćwierćfinale zmierzy się z lepszym z pary Andreas Seppi - Bernabe Zapata. Mecz Włocha z Hiszpanem został przerwany w połowie drugiego seta z powodu opadów deszczu.

Aura przeszkodziła również Stanowi Wawrince. Szwajcar, największa gwiazda tegorocznej edycji Banque Eric Sturdza Geneva Open i mistrz tej imprezy z dwóch ostatnich lat, o godz. 18:00 miał zmierzyć się z Jaredem Donaldsonem. Kilka minut przed rozpoczęciem jednak rozpadał się deszcz i po kilkugodzinnym oczekiwaniu organizatorzy podjęli decyzję o przełożeniu tego spotkania na środę.

We wtorek rozegrano również mecze I rundy. W najciekawszym Lukas Rosol po dwóch godzinach i 15 minutach zaciekłej rywalizacji pokonał 2:6, 7:6(6), 7:6(4) rodaka Jiriego Vesely'ego, w tie breaku drugiej partii broniąc dwóch meczboli. Czech, dla którego to pierwszy wygrany mecz w głównym cyklu od października zeszłego roku, w 1/8 finału stanie naprzeciw Steve'a Johnsona. Amerykanin, turniejowa "szóstka", pokonał 7:6(4), 6:3 Mariusa Copila.

Po inauguracyjnym pojedynku z zawodami pożegnał się natomiast oznaczony numerem piątym Albert Ramos. Leworęczny Hiszpan zdobył zaledwie trzy gemy w konfrontacji z Martonem Fucsovicsem. Kolejnym rywalem Węgra będzie Frances Tiafoe.

Banque Eric Sturdza Geneva Open, Genewa (Szwajcaria)