WTA Norymberga: Kristyna Pliskova i Johanna Larsson zmierzą się o półfinał

Czeszka Kristyna Pliskova i Szwedka Johanna Larsson awansowały do ćwierćfinału turnieju WTA International na kortach ziemnych w Norymberdze.

Kristyna Pliskova Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Kristyna Pliskova
Kristyna Pliskova (WTA 70) pokonała 6:3, 7:5 Larę Arruabarrenę (WTA 95) w II rundzie turnieju w Norymberdze. W drugim secie Czeszka wróciła z 0:2. W zaciętym 12. gemie wykorzystała ósmą piłkę meczową. W ciągu 91 minut zaserwowała 12 asów i obroniła cztery z pięciu break pointów.

W ćwierćfinale Pliskova zmierzy się z Johanną Larsson (WTA 97), która rozbiła 6:3, 6:0 Christinę McHale (WTA 85). W trwającym 70 minut meczu Amerykanka popełniła osiem podwójnych błędów i zdobyła tylko sześć z 22 punktów przy swoim drugim podaniu. W ubiegłym roku w Hobart Szwedka pokonała Pliskovą w ich jedynym do tej pory spotkaniu.

Poza tym we wtorek rozgrywano mecze I rundy. Dwa z nich, przerwane w poniedziałek z powodu deszczu, zostały dokończone. Kirsten Flipkens (WTA 69) wróciła z 2:5 w trzecim secie i pokonała 7:6(5), 2:6, 7:6(2) Alison van Uytvanck (WTA 46) po dwóch godzinach i 29 minutach. Wyżej notowana z Belgijek zaserwowała 12 asów, ale trzy razy oddała podanie, a sama wykorzystała tylko jedną z czterech szans na przełamanie. Carina Witthöft (WTA 58) popełniła 11 podwójnych błędów i przegrała 5:7, 3:6 z Moną Barthel (WTA 122).

Sorana Cirstea (WTA 45) zwyciężyła 2:6, 7:6(3), 7:6(5) Andreę Petković (WTA 107) po dwóch godzinach i 39 minutach. Rumunka wróciła ze stanu 2:6, 0:2. W tie breaku trzeciego seta od 3-5 zdobyła cztery punkty. Kolejną jej rywalką będzie Madison Brengle.

Veronica Cepede Royg (WTA 87) pokonała 6:3, 6:4 Katerynę Kozłową (WTA 66). Paragwajka wykorzystała wszystkie cztery okazje na przełamanie. W II rundzie jej przeciwniczką będzie Katerina Siniakova. Heather Watson (WTA 86) zwyciężyła 6:3, 3:6, 7:6(3) Katerynę Bondarenko (WTA 79). W 10. i 12. gemie trzeciej partii Brytyjka zmarnowała pięć piłek meczowych, ale w tie breaku zapewniła sobie awans. W trwającym dwie godziny i 38 minut meczu zaserwowała 10 asów.

Z powodu ciemności przy stanie 3:3 w trzecim secie przerwane zostało spotkanie Amerykanki Sloane Stephens (WTA 10) z Kazaszką Julią Putincewą (WTA 93).

Nürnberger Versicherungscup, Norymberga (Niemcy)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów
wtorek, 22 maja

II runda gry pojedynczej:

Kristyna Pliskova (Czechy) - Lara Arruabarrena (Hiszpania) 6:3, 7:5
Johanna Larsson (Szwecja) - Christina McHale (USA) 6:3, 6:0

I runda gry pojedynczej:

Sorana Cirstea (Rumunia, 6) - Andrea Petković (Niemcy, WC) 2:6, 7:6(3), 7:6(5)
Kirsten Flipkens (Belgia) - Alison van Uytvanck (Belgia, 7) 7:6(5), 2:6, 7:6(2)
Mona Barthel (Niemcy) - Carina Witthöft (Niemcy) 7:5, 6:3
Veronica Cepede Royg (Paragwaj) - Kateryna Kozłowa (Ukraina) 6:3, 6:4
Heather Watson (Wielka Brytania) - Kateryna Bondarenko (Ukraina) 6:3, 3:6, 7:6(3)
Sloane Stephens (USA, 1/WC) - Julia Putincewa (Kazachstan) 7:5, 4:6, 3:3 *do dokończenia

Kto awansuje do półfinału turnieju WTA w Norymberdze?