Roland Garros: Karolina Woźniacka bezlitosna dla hiszpańskiej kwalifikantki. Awans Madison Keys

Karolina Woźniacka rozbiła hiszpańską kwalifikantkę Georginę Garcię Perez i awansowała do III rundy wielkoszlemowego Rolanda Garrosa.
Karolina Woźniacka Getty Images / Denis Doyle / Na zdjęciu: Karolina Woźniacka

W II rundzie paryskiej imprezy Karolina Woźniacka (WTA 2) zmierzyła się z Georginą Garcia-Perez (WTA 219). Dunka nie miała litości i rozbiła hiszpańską kwalifikantkę 6:1, 6:0. W ciągu 51 minut mistrzyni Australian Open nie musiała bronić ani jednego break pointa, a sama wykorzystała pięć z siedmiu szans na przełamanie. Przy swoim pierwszym podaniu zdobyła 20 z 26 punktów. Kolejną rywalką Woźniackiej będzie lub Pauline Parmentier.

Madison Keys (WTA 13) pokonała 6:4, 6:1 Caroline Dolehide (WTA 125). W trwającym 69 minut meczu finalistka US Open 2017 obroniła cztery z pięciu break pointów. Posłała 21 kończących uderzeń i popełniła 20 niewymuszonych błędów. Dolehide miała siedem piłek wygranych bezpośrednio i 26 pomyłek. O wyrównanie najlepszego wyniku w Paryżu z 2016 roku Keys zagra z Kazaszką Zariną Dijas.

Julia Putincewa (WTA 98) wygrała 6:4, 6:3 z Jennifer Brady (WTA 86). W ciągu 87 minut Kazaszka wykorzystała pięć z ośmiu break pointów i zdobyła 22 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Posłała 23 kończące uderzenia przy 20 niewymuszonych błędach. Amerykanka miała 20 piłek wygranych bezpośrednio i 37 pomyłek. W 2016 roku w Paryżu Putincewa osiągnęła jedyny do tej pory wielkoszlemowy ćwierćfinał.

Kolejną rywalką Kazaszki będzie Qiang Wang (WTA 85), która rozbiła 6:1, 6:1 Petrę Martić (WTA 35). W ciągu 52 minut Chinka zdobyła 10 z 14 punktów przy siatce. Zanotowano jej 14 kończących uderzeń i 12 niewymuszonych błędów. Chorwatce naliczono 13 piłek wygranych bezpośrednio i 18 pomyłek. Wang po raz pierwszy zagra w III rundzie wielkoszlemowej imprezy.

Katerina Siniakova (WTA 54) zwyciężyła 6:7(4), 6:4, 6:4 Kateryna Kozłowa (WTA 67), pogromczynię Jeleny Ostapenko. W pierwszym secie Czeszka nie wykorzystała prowadzenia 5:3. W trzeciej partii od 4:1 przegrała trzy gemy, ale w dwóch kolejnych straciła tylko punkt. W trwającym dwie godziny i 18 minut meczu było 16 przełamań, z czego dziewięć dla tenisistki z Hradec Kralove. Siniakova po raz pierwszy doszła do III rundy Rolanda Garrosa. O 1/8 finału zmierzy się ze swoją rodaczką Barborą Strycovą.