Roland Garros: Dominic Thiem i Lucas Pouille dokończyli dzieła. Steve Johnson rywalem Marina Cilicia

Dominic Thiem w czterech setach pokonał Stefanosa Tsitsipasa w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych w Paryżu wielkoszlemowego Roland Garros 2018. Do 1/16 finału awansowali też Lucas Pouille i Steve Johnson, który będzie rywalem Marina Cilicia.

Marcin Motyka
Dominic Thiem Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Dominic Thiem
Dominic Thiem i Stefanos Tsitsipas rywalizację o III rundę Roland Garros 2018 rozpoczęli w środowy wieczór. Po trzech fantastycznych setach (6:2, 2:6, 6:4 na korzyść Thiema) mecz został przerwany z powodu zapadającego zmierzchu. Tenisiści wrócili do gry w czwartkowe południe i Austriak dokończył dzieła. Wygrał czwartą partię 6:4 i awansował do 1/16 finału paryskiego turnieju.

Mecz trwał dwie godziny i 40 minut. W tym czasie Thiem zaserwował pięć asów, trzykrotnie został przełamany, wykorzystał pięć z 13 break pointów, posłał 45 zagrań kończących i popełnił 39 niewymuszonych błędów. W III rundzie rozstawiony z numerem siódmym Austriak zmierzy się z Matteo Berrettinim.

Podobnie jak Thiem, tak i Lucas Pouille udanie dokończył przerwany w środę pojedynek 1/32 finału. Francuz wznowił starcie z Cameronem Norrie'em prowadząc 2-1 w setach, a czwartą odsłonę zapisał na swoim koncie w tie breaku, wcześniej, w dziesiątym gemie, broniąc piłki setowej. W kolejnej fazie turnieju rywalem najwyżej notowanego reprezentanta gospodarzy będzie Karen Chaczanow.

Kyle Edmund przerwał serię zwycięstw Martona Fucsovicsa. Węgier, który przed startem Roland Garros 2018 wygrał turniej w Genewie i notował serię sześciu kolejnych wygranych spotkań, przegrał z Brytyjczykiem 0:6, 6:1, 2:6, 3:6. Oznaczony numerem 16. Edmund w III rundzie zmierzy się z Fabio Fogninim. Włoch, turniejowa "18", oddał tylko siedem gemów Eliasowi Ymerowi, szwedzkiemu kwalifikantowi.

W zawodach nie ma już rozstawionego z numerem 24. Denisa Shapovalova. Utalentowany 19-latek w czterech setach przegrał z Maximilianem Martererem. Niemiec, dla którego to pierwszy w karierze awans do III rundy Rolanda Garrosa, o 1/8 finału powalczy z Jürgenem Zoppem. Estończyk również zadebiutuje w tej fazie paryskiej imprezy, a w II rundzie, w pojedynku "szczęśliwych przegranych" z kwalifikacji, po trzech godzinach i 35 minutach pokonał 4:6, 4:6, 6:3, 6:4, 6:4 Rubena Bemelmansa.

Dalej gra także Steve Johnson. Amerykanin posłał 30 uderzeń wygrywających, uzyskał sześć przełamań i wygrał 4:6, 7:6(5), 6:2, 6:2 z Janem-Lennardem Struffem. W 1/16 finału Johnson zmierzy się z Marinem Ciliciem, który w II rundzie wyeliminował Huberta Hurkacza.

Roland Garros, Paryż (Francja)
Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 39,197 mln euro
czwartek, 31 maja

II runda gry pojedynczej:

Dominic Thiem (Austria, 7) - Stefanos Tsitsipas (Grecja) 6:2, 2:6, 6:4, 6:4
Lucas Pouille (Francja, 15) - Cameron Norrie (Wielka Brytania) 6:2, 6:4, 5:7, 7:6(3)
Kyle Edmund (Wielka Brytania, 16) - Marton Fucsovics (Węgry) 6:0, 1:6, 6:2, 6:3
Fabio Fognini (Włochy, 18) - Elias Ymer (Szwecja, Q) 6:4, 6:1, 6:2
Maximilian Marterer (Niemcy) - Denis Shapovalov (Kanada, 24) 5:7, 7:6(4), 7:5, 6:4
Steve Johnson (USA) - Jan-Lennard Struff (Niemcy) 4:6, 7:6(5), 6:2, 6:2
Jürgen Zopp (Estonia, LL) - Ruben Bemelmans (Belgia, LL) 4:6, 4:6, 6:3, 6:4, 6:4