Challenger Poznań: Hubert Hurkacz wyeliminował obrońcę tytułu. Polak powalczy o finał

Aleksiej Watutin nie powtórzy zeszłorocznego sukcesu w turnieju ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w Poznaniu. W piątkowym ćwierćfinale broniący tytułu Rosjanin przegrał w dwóch setach z Hubertem Hurkaczem.

Rafał Smoliński
Hubert Hurkacz Agencja Gazeta / Łukasz Cynalewski / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Aleksiej Watutin wyszedł na kort dwukrotnie. Najpierw musiał dokończyć przerwany w czwartek przez zapadające ciemności pojedynek z Jeremym Jahnem. Rosjanin wygrał trzeciego seta 6:3 i zyskał prawo do gry z Hubertem Hurkaczem. W ćwierćfinale Polak nie dał się przełamać, a sam postarał się o dwa breaki. Całe spotkanie wygrał pewnie 6:3, 6:2.

- To był bardzo ciężki mecz, ponieważ musiałem cały czas zachować koncentrację. Nie grałem z tyłu kortu tak, jakbym sobie to wymarzył, ale świetnie serwowałem. Dzięki temu zwyciężyłem - powiedział wrocławianin cytowany przez oficjalną stronę Poznań Open. W sobotę jego przeciwnikiem będzie Alessandro Giannessi, czyli triumfator Pekao Szczecin Open 2016. Włoch pokonał w piątek Węgra Attilę Balazsa 6:4, 7:5.

W drugim sobotnim półfinale zmierzą się Taro Daniel i Quentin Halys. Japończyk zwyciężył w piątek Argentyńczyka Facundo Bagnisa 6:4, 7:5. Natomiast Francuz pokonał Włocha Andreę Arnaboldiego 6:1, 7:6(3).

O tytuł w deblu powalczą w sobotę Mateusz Kowalczyk i Szymon Walków, którzy wygrali polski mecz z Michałem Dembkiem i Janem Zielińskim 7:6(5), 6:3. Ich przeciwnikami w meczu o tytuł będą Balazs i Włoch Andrea Vavassori.

Poznań Open, Poznań (Polska)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 64 tys. euro

półfinał gry pojedynczej:

sobota, 9 czerwca

Taro Daniel (Japonia, 1) - Quentin Halys (Francja, 6)
Alessandro Giannessi (Włochy) - Hubert Hurkacz (Polska)

ćwierćfinał gry pojedynczej:

piątek, 8 czerwca

Taro Daniel (Japonia, 1) - Facundo Bagnis (Argentyna) 6:4, 7:5
Quentin Halys (Francja, 6) - Andrea Arnaboldi (Włochy, Q) 6:1, 7:6(3)
Alessandro Giannessi (Włochy) - Attila Balazs (Węgry) 6:4, 7:5
Hubert Hurkacz (Polska) - Aleksiej Watutin (Rosja, 8) 6:3, 6:2

II runda gry pojedynczej:

Aleksiej Watutin (Rosja, 8) - Jeremy Jahn (Niemcy, Q) 7:6(4), 4:6, 6:3

finał gry podwójnej:

Mateusz Kowalczyk (Polska, WC) / Szymon Walków (Polska, WC) - Attila Balazs (Węgry, 4) / Andrea Vavassori (Włochy, 4)

półfinał gry podwójnej:

Mateusz Kowalczyk (Polska, WC) / Szymon Walków (Polska, WC) - Michał Dembek (Polska, WC) / Jan Zieliński (Polska, WC) 7:6(5), 6:3

Attila Balazs (Węgry, 4) / Andrea Vavassori (Włochy, 4) - Roberto Maytin (Wenezuela) / Nathan Pasha (USA) 6:4, 7:6(3)

Czy Hubert Hurkacz osiągnie finał Poznań Open 2018?