WTA Nottingham: Naomi Osaka w ćwierćfinale. Porażka Magdaleny Rybarikovej

Japonka Naomi Osaka pokonała Czeszkę Denisę Allertovą i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International w Nottingham. Odpadła rozstawiona z numerem drugim Magdalena Rybarikova.

Naomi Osaka Getty Images / Ben Hoskins / Na zdjęciu: Naomi Osaka
Naomi Osaka (WTA 18) turniej w Nottingham rozpoczęła od trzysetowego meczu z Sachią Vickery. W środę Japonka pokonała 6:3, 6:2 Denisę Allertovą (WTA 101). W ciągu 63 minut mistrzyni imprezy w Indian Wells zaserwowała sześć asów i zamieniła na przełamanie cztery z 10 okazji.

Osaka po raz pierwszy w karierze pokonała dwie rywalki z rzędu na trawie w głównym cyklu. - Od momentu, gdy zaczęłam zwyciężać, czuję się lepiej na trawie. Jak na razie dobrze mi idzie. Jestem typem tenisistki, która im więcej meczów rozgrywa, tym lepiej się prezentuje - powiedziała Japonka.

Magdalena Rybarikova (WTA 19) przegrała 3:6, 6:1, 5:7 z Moną Barthel (WTA 117). W trzecim secie Słowaczka z 2:5 wyrównała na 5:5, ale zmarnowała dwa okazje na 6:5, a w 12. gemie oddała podanie. W trwającym dwie godziny i 12 minut spotkaniu Niemka obroniła dziewięć z 12 break pointów.

Dla Rybarikovej był to czwarty występ w Nottingham. W ubiegłym roku doszła do półfinału. Barthel w dwóch poprzednich sezonach odpadła z tego turnieju w I rundzie. Tym razem jest w ćwierćfinale, w którym zmierzy się z broniącą tytułu Chorwatką Donną Vekić lub Białorusinką Wierą Łapko.

Mihaela Buzarnescu (WTA 30) zwyciężyła 6:3, 5:7, 6:3 Irinę Falconi (WTA 152). W trwającym dwie godziny i sześć minut meczu było 12 przełamań, z czego siedem dla Rumunki. Amerykanka zdobyła tylko siedem z 23 punktów przy swoim drugim podaniu. Buzarnescu awansowała do czwartego ćwierćfinału w sezonie (Hobart, Praga, Strasburg). Kolejną jej rywalką będzie Osaka.

Nature Valley Open, Nottingham (Wielka Brytania)
WTA International, kort trawiasty, pula nagród 250 tys. dolarów
środa, 13 czerwca

II runda gry pojedynczej:

Naomi Osaka (Japonia, 3) - Denisa Allertova (Czechy) 6:3, 6:2
Mihaela Buzarnescu (Rumunia, 5) - Irina Falconi (USA, Q) 6:3, 5:7, 6:3
Mona Barthel (Niemcy) - Magdalena Rybarikova (Słowacja, 2) 6:3, 1:6, 7:5

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Czy Naomi Osaka awansuje do półfinału turnieju WTA w Nottingham?