Na Li po czterech latach wróci na Wimbledon. Chinka wystąpi w pokazowym turnieju debla

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Kevin Lee / Na zdjęciu: Na Li
Getty Images / Kevin Lee / Na zdjęciu: Na Li
zdjęcie autora artykułu

Po czterech latach Na Li powróci do miejsca, gdzie rozegrała ostatni mecz na zawodowych kortach. Chińska tenisistka otrzymała zaproszenie do pokazowego turnieju debla na trawnikach Wimbledonu.

W 2014 roku Na Li była zmuszona zakończyć zawodową karierę przez nawracającą kontuzję kolana. Chinka wygrała Rolanda Garrosa 2011 oraz Australian Open 2014, dzięki czemu wspięła się na drugie miejsce w rankingu WTA.

Po zwieńczeniu kariery Na Li zajęła się rodziną. Wspólnie ze swoim mężem Dennisem doczekała się narodzin dwójki dzieci. W rodzinnym kraju pracuje z najmłodszymi i ma w planach otwarcie kilku akademii. Jest także ambasadorką turnieju WTA w Wuhan, skąd pochodzi.

W piątek organizatorzy Wimbledonu poinformowali, że Na Li powróci po czterech latach na londyńskie trawniki. Wspólnie z Japonką Ai Sugiyamą została zaproszona do pokazowego turnieju legend. W imprezie tej zaprezentuje się osiem par. Wystąpi również Marion Bartoli, która parę dni temu ogłosiła, że nie wróci już do zawodowego tenisa. Partnerką Francuzki będzie Słowaczka Daniela Hantuchova.

ZOBACZ WIDEO Euforia rosyjskich kibiców: W finale oczekujemy Argentyny i Rosji!

Źródło artykułu: