Wimbledon: Hubert Hurkacz pokonał juniorskiego mistrza i powalczy o turniej główny

Hubert Hurkacz pokonał Amerykanina Reilly'ego Opelkę i awansował do finałowej rundy eliminacji do wielkoszlemowego Wimbledonu.

Hubert Hurkacz Agencja Gazeta / Piotr Skornicki / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
W I rundzie kwalifikacji do Wimbledonu Hubert Hurkacz (ATP 123) wyeliminował po trzysetowym boju Francuza Kenny'ego de Scheppera. We wtorek Polak pokonał 6:3, 7:5 Reilly'ego Opelkę (ATP 160). Amerykanin to mistrz juniorskiego Wimbledonu z 2015 roku.

W obu setach Hurkacz ani razu nie stracił podania, a sam uzyskał dwa przełamania. W pierwszej partii wykorzystał trzeciego break pointa na 2:0, a w drugiej odebrał rywalowi serwis w 11. gemie.

W trwającym 59 minut spotkaniu Opelka zaserwował 13 asów, o sześć więcej od Hurkacza. Amerykaninowi zanotowano 25 kończących uderzeń i 19 niewymuszonych błędów. Polak miał 17 piłek wygranych bezpośrednio i dziewięć pomyłek. Wrocławianin obronił dwa break pointy.

Dla Hurkacza to trzeci występ w wielkoszlemowych eliminacjach. W styczniu w Australian Open wygrał w nich jeden mecz. W maju w Rolandzie Garrosie awansował do głównej drabinki, a następnie pokonał Tennysa Sandgrena oraz urwał seta Marinowi Ciliciowi.

O miejsce w turnieju głównym Hurkacz zmierzy się z Christianem Garinem (ATP 169), który we wtorek wyeliminował Nicolasa Mahuta. Chilijczyk jedyny do tej pory wielkoszlemowy występ zanotował w ubiegłorocznym Wimbledonie. Przeszedł wówczas kwalifikacje, a następnie urwał seta Jackowi Sockowi. Garin to triumfator juniorskiego Rolanda Garrosa 2013. W finale w Paryżu pokonał wówczas Alexandra Zvereva.

Spotkanie Hurkacza z Garinem odbędzie się w czwartek. Aby awansować do głównej drabinki Wimbledonu 2018, trzeba zwyciężyć w pojedynku w formule do trzech wygranych setów.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)