Wimbledon: Łukasz Kubot i Marcelo Melo wygrali dwa sety. Mecz przerwany przez deszcz

Mecz Łukasza Kubota i Marcelo Melo w I rundzie Wimbledonu został przerwany w trzeciej partii z powodu deszczu. Obrońcy tytułu, którzy prowadzą 2-0 w setach, wrócą na kort w czwartek.

Łukasz Kubot (z lewej) i Marcelo Melo (z prawej) Getty Images / Darrian Traynor / Na zdjęciu: Łukasz Kubot (z lewej) i Marcelo Melo (z prawej)
W środę na kortach Wimbledonu rozpoczął się turniej gry podwójnej. Jest to jedyny wielkoszlemowy turniej, w którym mężczyźni w deblu rywalizują do trzech wygranych setów. W I rundzie Łukasz Kubot i Marcelo Melo trafili na Luke'a Bambridge'a i Jonny'ego O'Marę. W ubiegłym tygodniu Brytyjczycy zdobyli tytuł w Eastbourne.

W środę dwa pierwsze sety wygrali Polak i Brazylijczyk 6:4, 6:3. W pierwszej partii od 4:1 stracili trzy gemy, ale w dwóch kolejnych oddali rywalom jeden punkt. W drugiej odsłonie Kubot i Melo uzyskali jedno przełamanie, na 4:2. W trzecim secie, przy 4:3 dla reprezentantów gospodarzy, mecz został przerwany z powodu deszczu. Tenisiści wrócą na kort 4 w czwartek.

Kubot i Melo przyjechali do Londynu jako obrońcy tytułu. W tym roku wygrali dwa turniej, na nawierzchni twardej w Sydney i na trawie w Halle.

Na zwycięzców tej konfrontacji w II rundzie czekają już Marcin Matkowski i Izraelczyk Jonathan Erlich, którzy w środę pokonali 7:6(5), 7:6(4), 7:6(8) Francuzów Jonathana Eysserica i Hugo Nysa.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 34 mln funtów
środa, 4 lipca

I runda gry podwójnej mężczyzn:

Łukasz Kubot (Polska, 2) / Marcelo Melo (Brazylia, 2) - Luke Bambridge (Wielka Brytania, WC) / Jonny O'Mara (Wielka Brytania, WC) 6:4, 6:3, 3:4 *do dokończenia

Czy Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansują do II rundy bez straty seta?