ATP Umag: Andriej Rublow stracił tytuł. Marco Cecchinato zagra o finał z Marco Trungellitim

Broniący tytułu Andriej Rublow w dwóch setach przegrał z Robinem Haase w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 250 w Umagu. Do półfinału awansowali też Marco Cecchinato, Marco Trungelliti i Guido Pella.

Marcin Motyka
Andriej Rublow Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Andriej Rublow
Andriej Rublow stracił szansę na obronę wywalczonego przed 12 miesiącami tytułu. Rosjanin, który w ubiegłym sezonie w turnieju ATP w Umagu zdobył pierwsze i jak dotychczas jedyne mistrzostwo z głównym cyklu, z tegoroczną edycją zmagań w chorwackim kurorcie pożegnał się w ćwierćfinale. W piątek, mimo ambitnej postawy, przegrał 3:6, 6:7(6) z Robinem Haase.

Występ w Plava Laguna Croatia Open Umag był dla Rublowa pierwszym startem po trzymiesięcznej absencji spowodowanej kontuzją pleców. Co ciekawe, ostatnim tenisistą, którego Rosjanin pokonał przed tą wymuszoną pauzą, był właśnie Haase (w I rundzie w Monte Carlo). W piątek Holender zrewanżował się za tamtą porażką i odniósł premierowe zwycięstwo nad moskwianinem w ich trzeciej konfrontacji.

Rozstawiony z numerem szóstym Haase, dla którego to pierwszy półfinał od styczniowej imprezy w Auckland, o finał powalczy z Guido Pellą. Argentyńczyk w 1/4 finału pokonał 7:6(3), 7:5 Dusana Lajovicia, wykorzystując dwie z siedmiu piłek na przełamanie.

Bardzo pewne zwycięstwo odniósł Marco Cecchinato. Oznaczony numerem trzecim Włoch w 81 minut wygrał 6:4, 6:1 z Laslo Djere, zapisując na swoim koncie cztery przełamania i 65 proc. wygranych punktów przy własnym serwisie.

W 1/2 finału Cecchinato zmierzy się ze swoim imiennikiem, Marco Trungellitim. Argentyński kwalifikant w piątek również stracił pięć gemów, tyle że w pojedynku z Jewgienijem Donskojem. Wygrywając, Trungelliti pierwszy raz w karierze awansował do najlepszej "czwórki" turnieju głównego cyklu.

Plava Laguna Croatia Open Umag, Umag (Chorwacja)