WTA Nanchang: czas przerwać złą passę. Koreanka Su Jeong Jang rywalką Magdy Linette

We wtorek Magda Linette spróbuje odnieść pierwsze zwycięstwo w głównym cyklu od kwietnia. Polka zmierzy się z Koreanką Su Jeong Jang w I rundzie turnieju WTA w Nanchangu.

Magda Linette Getty Images / Christopher Lee / Na zdjęciu: Magda Linette
W Nanchangu Magda Linette spróbuje przerwać złą passą. Na zwycięstwo w głównym cyklu Polka czeka od kwietnia, gdy w Bogocie doszła do ćwierćfinału. W walce o półfinał przegrała wówczas ze Słowenką Dalilą Jakupović. Z pięciu kolejnych turniejów (Rabat, Strasburg, Roland Garros, Majorka, Wimbledon) poznanianka odpadła w I rundzie. W londyńskiej lewie Wielkiego Szlema przegrała z Julią Putincewą po dreszczowcu (8:10 w trzecim secie).

Poza tym Polka w Madrycie i Rzymie nie przeszła eliminacji. Jedyny udany start w tym okresie Linette zanotowała w Bol (challenger WTA), gdzie doszła do finału. Była tam rozstawiona z numerem pierwszym i w meczu o tytuł uległa Słowence Tamarze Zidansek. Na trawie odniosła jedno zwycięstwo, w Southsea (ITF) nad Petrą Martić.

We wtorek Linette rozegra pierwszy mecz na korcie twardym od marca. Jej rywalką będzie Su Jeong Jang. Koreanka w swoim dorobku ma po sześć tytułów ITF w singlu i deblu. Największy finał na zawodowych kortach zanotowała w listopadzie ubiegłego roku w Honolulu (challenger WTA). Przegrała w nim z Shuai Zhang.

Jedyny do tej pory singlowy ćwierćfinał w głównym cyklu Jang osiągnęła w 2013 roku w Seulu. Nie miała jeszcze okazji zadebiutować w wielkoszlemowym turnieju. W ubiegłym roku doszła do finałowej rundy trzystopniowych eliminacji do Rolanda Garrosa i US Open. Najwyżej w rankingu była klasyfikowana na 120. miejscu.

Koreanka wystąpi w czwartym kolejnym azjatyckim turnieju na kortach twardych. W Daegu i dwa razy w Nonthaburi (wszystkie ITF) doszła do ćwierćfinału. W Nanchangu Jang zagra po raz piąty. W latach 2014-2017 wygrała jeden mecz. Dla Linette będzie to pierwszy start w tej imprezie.

Linette i Jang zmierzą się po raz pierwszy. Polka i Koreanka na kort 2 wyjdą we wtorek około godz. 13:00 czasu polskiego.

Jiangxi Open, Nanchang (Chiny)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
wtorek, 24 lipca

I runda: kort 2, drugi mecz od godz. 11:00 czasu polskiego

Magda Linette (Polska, 3) bilans: 0-0 Su Jeong Jang (Korea Południowa)