WTA Waszyngton: pewny awans Swietłany Kuzniecowej. Katie Boulter rozbiła Aleksandrę Krunić

Rosjanka Swietłana Kuzniecowa oddała trzy gemy Amerykance Kristie Ahn w I rundzie turnieju WTA International w Waszyngtonie. Brytyjka Katie Boulter rozbiła rozstawioną z numerem piątym Serbkę Aleksandrę Krunić.

Swietłana Kuzniecowa Getty Images / Yifan Ding / Stringer / Na zdjęciu: Swietłana Kuzniecowa
Pierwszego dnia turnieju w Waszyngtonie miała miejsce ponad 5,5 godzinna przerwa deszczowa, ale udało się rozegrać pięć meczów. Swietłana Kuzniecowa (WTA 128) pokonała 6:2, 6:1 Kristie Ahn (WTA 160). W ciągu 80 minut Rosjanka zaserwowała sześć asów i zgarnęła 20 z 23 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Amerykanka popełniła siedem podwójnych błędów.

Dla Kuzniecowej to dopiero piąty wygrany mecz w sezonie. Jego początek miała stracony z powodu problemów z nadgarstkiem. Po Wimbledonie (przegrała w I rundzie z Barborą Strycovą) wypadła z Top 100 rankingu po raz pierwszy od sierpnia 2002 roku. Rosjanka to triumfatorka turnieju w Waszyngtonie sprzed czterech lat.

- Fizycznie czuję się dobrze. Myślę, że nie byłam gotowa i wróciłam za wcześnie po operacji nadgarstka. Teraz poświęciłam więcej czasu na przygotowania. Przez dwa tygodnie trenowałam w Miami i moje samopoczucie jest znacznie lepsze. Na korcie jestem szybsza i lżej się poruszam. Mam nadzieję, że to pomoże mi w grze - powiedziała mistrzyni US Open 2004 i Rolanda Garrosa 2009. Kolejną jej rywalką będzie broniąca tytułu Jekaterina Makarowa lub Ana Bogdan.

Katie Boulter (WTA 118) w 63 minuty rozbiła 6:2, 6:0 Aleksandrę Krunić (WTA 47). Brytyjka zaserwowała cztery asy, zdobyła 22 z 26 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z ośmiu break pointów. Było to drugie spotkanie tych tenisistek. W ubiegłym sezonie w Manchesterze (ITF) ze zwycięstwa cieszyła się Serbka.

Kolejną rywalką Boulter będzie Allie Kiick (WTA 202), która wygrała 6:2, 6:3 z Xinyun Han (WTA 150). W ciągu 78 minut Amerykanka zamieniła na przełamanie sześć z 11 okazji. Chinka popełniła cztery podwójne błędy i zdobyła tylko cztery z 17 punktów przy swoim drugim podaniu. Kiick wygrała oba dotychczasowe mecze z Boulter, w ubiegłym sezonie w turniejach ITF w Lexington i Las Vegas.

Andrea Petković (WTA 91) w 53 minuty rozbiła 6:1, 6:1 Jamie Loeb (WTA 164). Niemka wykorzystała pięć z ośmiu break pointów i zdobyła 56 z 87 rozegranych punktów (64 proc.). Fanny Stollar (WTA 155) zwyciężyła 6:1, 7:6(6) Mayo Hibi (WTA 212). W drugim secie 19-letnia Węgierka obroniła dwie piłki setowe, jedną w 10. gemie i dwie przy 4-6 w tie breaku.

Andrea Petković (Niemcy) - Jamie Loeb (USA) 6:1, 6:1
Fanny Stollar (Węgry) - Mayo Hibi (Japonia, LL) 6:1, 7:6(6)
Allie Kiick (USA, Q) - Xinyun Han (Chiny) 6:2, 6:3
Belinda Bencić (Szwajcaria, 6) - Harriet Dart (Wielka Brytania, Q) 7:5, 4:2 *do dokończenia

Czy Swietłana Kuzniecowa awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Waszyngtonie?