ATP Waszyngton: będzie mecz braci Zverevów w III rundzie. David Goffin rywalem Francesa Tiafoe'a

Alexander Zverev w dwóch setach pokonał Maleka Jaziriego i w III rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour 500 w Waszyngtonie zmierzy się ze starszym bratem, Mischą. Rywalem Francesa Tiafoe został natomiast David Goffin.

Marcin Motyka
Alexander Zverev Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Alexander Zverev
Mecz II rundy turnieju ATP w Waszyngtonie pomiędzy Alexandrem Zverevem a Malekiem Jazirim odbywał się na przestrzeni dwóch dni. Rozpoczęli we wtorek, ale po wygranym przez Niemca 6:2 pierwszym secie pojedynek został przełożony z powodu opadów deszczu. Do gry powrócili w środę, kiedy to rozegrali drugą partią, która okazała się jeszcze łatwiejsza dla tenisisty z Hamburga. Zverev wygrał 6:1.

Na przestrzeni całego pojedynku z Jazirim najwyżej rozstawiony Zverev zaserwował pięć asów, jeden raz został przełamany, wykorzystał sześć z siedmiu break pointów, posłał 12 zagrań kończących i popełnił 18 niewymuszonych błędów. W III rundzie Niemiec, zeszłoroczny mistrz Citi Open, zagra ze swoim starszym bratem, Mischą.

David Goffin był o krok, by z zawodami w stolicy USA pożegnać się już po inauguracyjnym pojedynku. W decydującym secie spotkania z Pierre'em-Huguesem Herbertem Belg przegrywał już 3:5, ale odrobił stratę, doprowadził do rozstrzygającego tie breaka i ostatecznie zwyciężył 6:2, 1:6, 7:6(5). W 1/8 finału oznaczony "trójką" Goffin zmierzy się z pogromcą Huberta Hurkacza z II rundy, Francesem Tiafoe'em.

Kei Nishikori wykonał pierwszy krok w kierunku powtórzenia sukcesu sprzed trzech lat. Japończyk, zwycięzca Citi Open z sezonu 2015, w swoim premierowym meczu tegorocznej edycji tej imprezy pokonał 6:3, 6:4 kwalifikanta Donalda Younga. Teraz Nishikoriego, turniejową "siódemkę", będzie czekać konfrontacja z Denisem Shapovalovem.

Do kolejnej rundy awansował również Hyeon Chung. 22-letni Koreańczyk wygrał 6:7(2), 6:4, 6:3 ze starszym od siebie o 11 lat Marcosem Baghdatisem. Rozstawiony z numerem ósmym Chung w ciągu dwóch godzin i 43 minut gry zaserwował dwa asy oraz wykorzystał cztery z dziewięciu szans na przełamanie.

W 1/8 finału rywalem Chunga będzie lepszy z pary Alex de Minaur - Steve Johnson. Ten mecz oraz spotkanie Andrieja Rublowa z Tommym Paulem zostały przerwane z powodu opadów deszczu. Z kolei John Isner i Noah Rubin nie odbili w środę ani jednej piłki. Tenisiści wrócą do gry w czwartek.