WTA Cincinnati: deszcz nie przeszkodził Halep w awansie do III rundy. Wygrana Anisimovej

Rumunka Simona Halep pokonała Australijkę Ajlę Tomljanović i awansowała do III rundy turnieju WTA Premier 5 na kortach twardych w Cincinnati.

Simona Halep Getty Images / Minas Panagiotakis / Na zdjęciu: Simona Halep
W Cincinnati tenisistki nie mają szczęścia do pogody. W środę mecz Simony Halep z Ajlą Tomljanović (WTA 58) został przerwany w trzecim secie przy stanie 4:3 dla Rumunki. W czwartek zawodniczki musiały kilka godzin czekać, aby móc wyjść na kort. Ostatecznie liderka rankingu zwyciężyła 4:6, 6:3, 6:3.

W pierwszym secie Halep z 2:5 zbliżyła się na 4:5, ale w 10. gemie oddała podanie. W drugiej partii Rumunka uzyskała trzy przełamania, a w trzeciej wróciła ze stanu 0:3. W trwającym dwie godziny i 10 minut spotkaniu liderka rankingu popełniła dziewięć podwójnych błędów, ale też wykorzystała siedem z 14 break pointów. Zdobyła o 16 punktów więcej od Tomljanović (102-86). Australijce naliczono 24 kończące uderzenia i 46 niewymuszonych błędów. Halep miała 21 piłek wygranych bezpośrednio i 38 pomyłek.

- Było bardzo trudno, bo długo musiałyśmy czekać. Bardzo się cieszę, że zdołałam przez to przebrnąć. Jestem zadowolona, że tego dnia zagram ponownie - powiedziała Halep, która po raz drugi pokonała Tomljanović. W 2010 roku w Pucharze Federacji Rumunka zwyciężyła w tie breaku trzeciego seta.

Halep od 2013 roku w Cincinnati nigdy nie odpadła wcześniej niż w ćwierćfinale. Dwa razy dotarła do finału (2015, 2017). Kolejną rywalką Rumunki będzie inna Australijka, Ashleigh Barty, którą w ubiegłym tygodniu pokonała w półfinale w Montrealu.

- To trudna przeciwniczka. Zmierzyłyśmy się w Kanadzie, więc spodziewam się niełatwej przeprawy. Mam nadzieję, że pozostanę na moim najwyższym poziomie, aby wygrać - powiedziała Halep. Mecz odbędzie się w nocy z czwartku na piątek.

W innym dokończonym spotkaniu Amanda Anisimova (WTA 173) pokonała 6:4, 6:3 Petrę Martić (WTA 51). W ciągu godziny i 47 minut Amerykanka odparła 13 z 14 break pointów. Kolejną rywalką 16-letniej reprezentantki gospodarzy będzie Elina Switolina.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)
WTA Premier 5, kort twardy, pula nagród 2,874 mln dolarów
środa-czwartek, 15-16 sierpnia

II runda gry pojedynczej:

Simona Halep (Rumunia, 1) - Ajla Tomljanović (Australia, Q) 4:6, 6:3, 6:3
Amanda Anisimova (USA, WC) - Petra Martić (Chorwacja, Q) 6:4, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Simona Halep awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Cincinnati?