US Open: Magdalena Fręch bez powodzenia w eliminacjach. Polka pokonana przez Danielle Lao

Magdalena Fręch nie zadebiutuje w tym roku w wielkoszlemowym US Open. Polka przegrała z Amerykanką Danielle Lao w I rundzie eliminacji.

Magdalena Fręch Getty Images / Ezra Shaw / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Magdalena Fręch (WTA 119) po raz pierwszy wystąpiła w kwalifikacjach do US Open. W turnieju głównym w tym roku nie zagra. W I rundzie eliminacji za mocna okazała się dla niej Danielle Lao (WTA 236), której uległa 3:6, 3:6. Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek.

W pierwszym secie Fręch oddała podanie w trzecim i siódmym gemie. Polka wykorzystała czwartego break pointa i poprawiła wynik na 3:5, ale po chwili po raz trzeci straciła serwis. W drugiej partii było tylko jedno przełamanie, które Lao uzyskała na 3:1.

W ciągu 78 minut Fręch została przełamana cztery razy, a sama wykorzystała tylko jedną z czterech szans na przełamanie. Lao zdobyła 24 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Kolejną rywalką Amerykanki będzie Szwajcarka Conny Perrin. Lao jedyny do tej pory wielkoszlemowy występ zanotowała w US Open 2017. Przeszła wówczas trzystopniowe kwalifikacje, a następnie przegrała z Risą Ozaki marnując pięć piłek meczowych.

Fręch dostała się z eliminacji do tegorocznych Australian Open i Rolanda Garrosa. Były to jej pierwsze starty w imprezach tej rangi. W Paryżu awansowała do II rundy dzięki zwycięstwu nad Jekateriną Aleksandrową. W Wimbledonie nie udało się jej wygrać meczu w kwalifikacjach. Została pokonana przez Dajanę Jastremską.