US Open: Kamil Majchrzak wygrał pierwszy mecz w eliminacjach. Polak lepszy od Adama Pavlaska

Kamil Majchrzak pokonał w trzech setach Czecha Adama Pavlaska i awansował do II rundy eliminacji do wielkoszlemowego US Open 2018.

Kamil Majchrzak Materiały prasowe / Biuro prasowe SOPOT OPEN / Andrzej Szkocki / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
W I rundzie trzystopniowych eliminacji do US Open 2018 Kamil Majchrzak (ATP 188) zmierzył się z Adamem Pavlaskiem (ATP 197). Było to trzecie spotkanie obu tenisistów. W challengerach w Poznaniu (2014) i Trnawie (2015) zwyciężył Czech. W Nowym Jorku wygrał Polak 2:6, 6:1, 6:3.

W pierwszym secie Majchrzak od 2:1 stracił pięć gemów z rzędu. W drugiej i trzeciej partii Polak uzyskał po dwa przełamania i wygrał pierwszy mecz w kwalifikacjach.

W trwającym 93 minuty spotkaniu Majchrzak zaserwował osiem asów. Obronił pięć z siedmiu break pointów, a sam wykorzystał cztery z sześciu szans na przełamanie.

Pavlasek w swoim dorobku ma trzy wygrane mecze w głównej drabince wielkoszlemowych imprez. Awansował do II rundy Rolanda Garrosa 2016 i 2017 oraz Wimbledonu 2017. Majchrzak jeszcze nie zadebiutował w turnieju tej rangi. W tym roku Polak nie przeszedł kwalifikacji w Melbourne, Paryżu i Londynie.

Polak po raz pierwszy rywalizuje na zawodowych kortach w Ameryce Północnej. Kolejnym rywalem złotego medalisty igrzysk olimpijskich młodzieży z 2014 roku będzie rozstawiony z numerem piątym Hiszpan Marcel Granollers, który wrócił z 2:4 w pierwszym secie (obronił piłkę setową w 12. gemie) i pokonał 7:6(4), 6:2 Kanadyjczyka Filipa Peliwo.